Šilar (KDU-ČSL): Aleš Gerloch je mužem těch, kteří jsou u moci

21. 3. 2019 14:11

Senátorský klub KDU-ČSL nepodpořil kandidaturu Aleše Gerlocha na ústavního soudce.

Šilar (KDU-ČSL): Aleš Gerloch je mužem těch, kteří jsou u moci
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor za KDU-ČSL Petr Šilar
reklama

Právník Aleš Gerloch se nestane soudcem Ústavního soudu, a to i díky hlasům senátorského klubu KDU-ČSL. Na 7. schůzi Senátu získal hlasy pouze 19 senátorů a žádný z nich nebyl lidovecký. Senátorům vadila zejména jeho minulost a celkový morální profil.

„Člověk, který se označuje jako reformní komunista v době normalizace, chce být garantem ústavního pořádku. Pro mě je profesor Aleš Gerloch osobou nepřijatelnou,“ uvedl na plénu senátor Zdeněk Papoušek. Předseda senátorského klubu Petr Šilar ho doplnil: „Je mužem těch, kteří jsou u moci. Vadí mi navíc i jeho členství v komunistické straně.“

Senátoři přijali také usnesení, které reaguje na současné odcházení Velké Británie z Evropské unie. „Podstatou usnesení je na jedné straně snaha vyjít vstříc Spojenému království, tedy spíše odklad brexitu umožnit, a na druhé straně zohlednit blížící se termín květnových voleb do Evropského parlamentu a související riziko možného zpochybnění legitimity institucí EU jako je rozpočet nebo legislativní proces," vysvětlil senátor Václav Hampl, který je také předsedou senátního Výboru pro záležitosti EU.

Petr Šilar také kvitoval, že prošla novela zákona o lesích. Obsahuje účinnější postup proti kůrovci a vytváří legislativní podmínky pro efektivnější zvládání kalamity. „Tuto novelu vítám a podporuji, má totiž zrychlit rozhodovací proces při řešení kůrovcové kalamity," řekl předseda. Podle jeho slov je třeba rychlého jednání, aby novela mohla začít platit ještě před zvýšeným výskytem kůrovce.

prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc.

  • BPP
  • Tento profil není senátorem V. Hamplem aktivně používán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šulda (KSČM): Když je transparentnost jen prázdné slovo

6:32 Šulda (KSČM): Když je transparentnost jen prázdné slovo

Piráti společně se Starosty a nezávislými (STAN) vyhráli loňské krajské volby v Olomouckém kraji mim…