Šilar (KDU-ČSL): Jsem rád, že se kauza LESY ČR pohnula

16.12.2013 8:21 | Zprávy
autor: kdu.cz

Předseda senátního Klubu pro obnovu demokracie-KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar se vyjádřil k zatčení šéfa IT oddělení Lesů ČR. Byl to právě senátor Šilar, kdo v roce 2012 podal rozsáhlé trestní oznámení ve věci podezření na nekalé praktiky v IT zakázkách v této státní firmě.

Šilar (KDU-ČSL): Jsem rád, že se kauza LESY ČR pohnula
Foto: Senat.cz
Popisek: Senátor Petr Šilar (KDU-ČSL)

"Jsem nesmírně rád, že Policie České republiky a Útvar odhalování korupce a finanční kriminality SKPV v Hradci Králové konají svou práci a že se ve vyšetřování něco významného pohnulo. Kauza Lesy ČR trápí mnoho politiků, protože se kolem hospodaření ve firmě vznáší spousta otazníků. Já jsem se však snažil nejen v rovině rétorické, ale i v rovině trestně -právní," řekl senátor Šilar a připomenul, že to byl právě on, kdo na podzim roku 2012 podal trestní oznámení. Situaci ohledně IT zakázek v této státem spravované firmě KDU-ČSL bedlivě sleduje a bude se snažit být Policii ČR nápomocna.

"Je předčasné vydávat jakákoliv stanoviska," uzavřel senátor Šilar, "ale je pro mne dobrým znamením, že Policie ČR již tyto případy neodkládá, ale seriózně se jimi zabývá. Jde o miliardové částky z našich daní."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

A co jste pro zlevnění potravin udělali vy?

Myslím ODS, kterou hájíte, a která byly nejsilnější stranou v předchozí vládě, kdy cena potravin rostla ze všeho nejvíc? Vy teď říkáte, co je špatně, co se má udělat, ale proč jste to teda neudělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chochelová (STAN): Hazardování s tolik prospěšnou neziskovou scénou je ruská ruleta

23:08 Chochelová (STAN): Hazardování s tolik prospěšnou neziskovou scénou je ruská ruleta

Projev na 10. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. března 2026 k významu neziskových organizací