Šimral (Piráti): Pokud to situace umožní, školy se otevřou nejdřív 3. března

25. 2. 2021 6:37

Hlavním tématem prvního on-line setkání Školské komise Asociace krajů České republiky a hejtmanů jednotlivých krajů se zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy bylo zajištění dostatečné bezpečnosti žáků i pedagogů před případným návratem do škol.

Šimral (Piráti): Pokud to situace umožní, školy se otevřou nejdřív 3. března
Foto: praha.pirati.cz
Popisek: Vít Šimral
reklama

Školská komise Asociace krajů České republiky (AKČR) a ministr školství Robert Plaga společně podporují posunutí termínu otevření škol. První termín, kdy je možné školy otevřít, připadá na středu 3. března. Důvodem je potřeba dát školám více času na přípravu testování na covid-19.

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 25165 lidí

Na potřebě zajistit maximální bezpečnost pro návrat do školních lavic se shodla i Praha. „Chceme žákyně a žáky zpátky ve školách, ale až v okamžiku, kdy to pro ně i pro jejich pedagogy bude dostatečně bezpečné prostředí. V pondělí 1. března otestujeme 500 maturantů z pražských středních škol zároveň antigenními a PCR testy se samoodběrem, abychom mohli porovnat senzitivitu obou typů testů,” uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.

Zástupci školské komise AKČR  také odhlasovali doporučení Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy upravit Vyhlášku č. 71/2005 Sb. o základním uměleckém vzdělávání v platném znění, aby ředitelé Základních uměleckých škol mohli v odůvodněných případech snížit výši úplaty i v průběhu školního roku, neohrozí-li to financování provozu jejich organizace. Výuka je podle nich omezená, neúplná a mnohdy předplacená na celý rok.

V druhé půlce usnesení se zástupci krajů většinově shodli také na podání apelu Ministerstvu školství, aby prezenční výuka na Základních uměleckých školách v režimu jeden na jednoho započala co nejdříve.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: IROP spouští výzvy REACT-EU na oblasti zdravotnictví a IZS

16:25 Ministryně Dostálová: IROP spouští výzvy REACT-EU na oblasti zdravotnictví a IZS

Integrovaný regionální operační program byl jako jediný operační program v České republice vybrán k …