Šitina (SPD): Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů

25.09.2023 21:03 | Komentář

Jenom Královéhradecký kraj tak přijde o svá územní pracoviště v Broumově, Dobrušce, Dvoře Králové nad Labem, Hořicích, Jaroměři, Kostelci nad Orlicí, Nové Pace, Novém Bydžově a Vrchlabí.

Šitina (SPD): Finanční správa zruší 77 územních pracovišť finančních úřadů
Foto: SPD
Popisek: Jiří Šitina

Rád bych věřil, že se jedná o bohulibé opatření, které nebude mít pro občany ČR negativní důsledky. V kontextu s rušením poboček České pošty se však více obávám, že toto omezení služeb státu povede k bezprecedentnímu urychlení digitalizace v podobě vynuceného zřizování datových schránek a digitálních identit... A odtud je již pouhý krůček k zavedení digitální měny, postupnému omezování plateb v hotovosti až do jejich úplného zrušení.

Vážně toxicky na mě působí představa, že by mohlo v blízké budoucnosti dojít k "nasoukání finančního majetku Čechů do nějakého cizího čipu, ovládaného umělou inteligencí". Dle mého názoru je nezbytné, aby právo na "českou korunu v hotovosti" bylo právem, zakotveným do Ústavy ČR.

Článek byl převzat z Profilu Jiří Šitina

reklama

autor: PV

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Obrana nakupuje kulomety MINIMI za cenu tří automobilů

8:24 Vích (SPD) Obrana nakupuje kulomety MINIMI za cenu tří automobilů

Kulomety FN MINIMI pro Armádu ČR jsou víc a víc předražené při každé další objednávce. Aktuálně více…