Skopeček (ODS): Hnutí ANO je lhostejný osud dnešních třicátníků a čtyřicátníků

12.11.2024 10:02 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hnutí ANO a důchodové reformě.

Skopeček (ODS): Hnutí ANO je lhostejný osud dnešních třicátníků a čtyřicátníků
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Jan Skopeček z ODS v pořadu Partie.

Celé hnutí ANO i s Alenou Schillerovou selhalo a za osm let ve vládě neprovedlo potřebnou penzijní reformu. Oni se ale nestydí a ještě ze sebe dnes dělají ohledně důchodů chytráky. Navíc slibují, že tolik potřebné změny v penzích ve vládě zruší. Jasně tím říkají, že je jim lhostejný osud dnešních třicátníků a čtyřicátníků, až tyto ročníky půjdou do penze. Udržitelnost penzijního systému je důležitá! Hnutí ANO chce hodit mladší generace přes palubu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Česko je podle vás bezpečná země

Proč ale pak tak tlačíte na navyšování výdajů na obranu? Já bych nebyla proti, kdyby jinde nebyli potřeba podle mě mnohem víc. Nebo by se aspoň stejně jako na obranu navyšovaly i peníze v jiných resortech a nezvedali jste nám daně. Děkuji za vyjádření. Saudová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ať se na mě pan Skopeček nezlobí, ale ukázal se jako ...., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLadislaw , 12.11.2024 10:28:28
Dopředu se omlouvám, ale opravdu. Takovou hloupost pronesl ekonom. Důchodový systém je u nás založen na mezigenerační solidaritě, tudíž vyváženém počtu pracující x důchodce. Pokud teď dělá Fialova vláda systém "vše pro Ukrajince" a také objektivně dodávám jiné migranty, ubírá na podpoře českých rodin s dětmi a na důchodech. Vymíráme, mladí ví, že s touto vládou nemohou mít děti, neuživí je. Na jednu českou heterosexuální ženu se rodí 1,5 - 1,6 dítěte. Jenže pro zachování slušných důchodů to musí být alespoň 2 děti. To by se ovšem musela změnit politika vlády. Méně zbrojit, neplatit politické neziskovky a hlavně omezit tu migraci a vyzbrojování Ukrajiny, tam je jádro pudla.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Sedláček (Národní demokracie): Jsem pro zrušení 5% hranice u voleb

14:02 Sedláček (Národní demokracie): Jsem pro zrušení 5% hranice u voleb

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k 5% hranici u voleb pro vstup do Poslanecké sněmovny…