Cena emisních povolenek pokořila další rekord. Od pondělí se obchodují za 70 € za tunu CO2. V době nadcházející zimy, kdy bude jako každoročně cena energií růst, to je další tvrdá rána jak pro průmysl, běžné rodiny, tak i životní prostředí. Je na místě si natvrdo přiznat, že i kdyby se evropští komisaři snažili sebevíc, tak s rostoucími cenami energií a tepla hrozí, že lidé budou topit klidně pilinami s naftou. A nelze se jim divit. Proto už konečně začněme debatovat o tom, jaký má smysl uzavírat a zakazovat některé zdroje, když za ně ani zdaleka nemáme náhradu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


