Skopeček (ODS): Na rozdíl od hnutí ANO nebereme živnostníky a podnikatele jako střelecký terč

25.09.2023 12:12 | Tisková zpráva

Podpora živnostníků a podnikatelů zůstává pro občanské demokraty i nadále prioritou, nikoliv střeleckým terčem jako za vlády hnutí ANO nebo současné sněmovní opozice.

Skopeček (ODS): Na rozdíl od hnutí ANO nebereme živnostníky a podnikatele jako střelecký terč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Skopeček

Jan Skopeček, místopředseda Sněmovny, přiznává že ačkoliv se konsolidační balíček zmíněné skupiny dotkne, nikoho nezasáhne nijak fatálně. Aktivním cílem do budoucna by podle Skopečka měly být další kroky v odstraňování byrokracie nebo zpružňování zákoníku práce.

Anketa

Zvládl podle vašeho názoru moderátor ČT Jakub Železný páteční debatu s Miroslavem Ševčíkem v Událostech, komentářích?

1%
98%
hlasovalo: 11767 lidí

„Podpora živnostníků pro ODS byla, je a věřím, že i nadále bude prioritou. Na rozdíl od hnutí ANO si živnostníky a podnikatele nebereme jako střelecký terč, na který bychom rétoricky i fakticky stříleli. Od začátku mandátu této vlády došlo ke zvýšení limitu obratu nutného k registraci DPH nebo k rozšíření paušální daně, aby ji mohlo využívat ještě více podnikatelů. Zrušili jsme EET, na kterou si stěžovali zejména nejmenší podnikatelé,” řekl Jan Skopeček, místopředseda Poslanecké sněmovny.

„Ačkoliv se konsolidační balíček živnostníků a podnikatelů částečně dotkne, změny jsou koncipovány tak, aby nikoho nezasáhly dramaticky. I zvýšení daní, které mi nedělá žádnou radost, není fatální. Po balíčku by se vláda měla soustředit na kroky, které podnikům a podnikatelům pomohou a povedou k odstraňování byrokracie či zpružnění zákoníku práce. S konsolidačním balíčkem to nesmí skončit a zájmy podnikatelů se musí promítnout do další práce vlády,” dodal Skopeček.

reklama

autor: PV

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Skopečku, Ty užvaněný, podlézavý hlupáčku., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusenovasova , 25.09.2023 13:17:11
EET je běžná agenda zavedená ve všech vyspělých, kapitalistických státech. Tak na co si tady hraješ, šizuňku ? Poctivý živnostník nemusí podvádět. Nebo je k něčemu poňoukáš ? A to si říkáš " odborník " ? Na co ?

|  8 |  0

Další články z rubriky

Kolář (TOP 09): Hamásníci se opravdu chovali hůř než opice

19:02 Kolář (TOP 09): Hamásníci se opravdu chovali hůř než opice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k teroru hnutí Hamás 7. listopadu v Izraeli.