Skopeček (ODS): Sociální demokracie oprášila programové haraburdí

29.03.2021 20:09

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS

Skopeček (ODS): Sociální demokracie oprášila programové haraburdí
Foto: Archiv Jana Skopečka
Popisek: Poslanec Jan Skopeček
reklama

ČSSD dnes představila kampaň ‚Víme, co po covidu‘. Staré, oprášené, stokrát v minulosti opakované socialistické programové haraburdí v podobě návrhů na bankovní daň, pětitýdenní dovolenou, nebo kratší pracovní týden se tak znovu dostalo na světlo.

Anketa

Viníte Babišovu vládu za počty českých mrtvých na covid-19?

22%
78%
hlasovalo: 14353 lidí

Opakované omílání těchto návrhů ukazuje, že ČSSD s ničím novým není schopna přijít. A co je ještě mnohem vážnější, neuvědomuje si hloubku a tíži dnešní krize, která znamená v historii nejhlubší ekonomický propad, neudržitelně vysoké výdaje státu a likvidaci mnoha podnikatelů a firem. Jinak by návrhy ČSSD nemohly mířit směrem, který chce dát firmám na hraně existence poslední ránu. Navíc např. jí navrhovanou delší dovolenou už celá řada soukromých firem, kterým to ekonomická situace dovoluje, svým zaměstnancům poskytuje.

Covidová krize odhalila mimo jiné zkostnatělost fungování státních institucí, přebujelou, nefunkční byrokracii, nedotaženou a podceněnou digitalizaci. Právě to musí být prioritou budoucí vlády spolu s nutností vrátit veřejné finance na udržitelnou trajektorii, prosadit důchodovou reformu, zachránit menší a střední podnikatele jako nezbytnou páteř české ekonomiky, odstranit regulace a překážky a zvýšit tak konkurenceschopnost naší ekonomiky.

Nic takového ČSSD nenabízí ani zdaleka. ČSSD neví, co po covidu dělat. Co ale čekat od strany, která v současné době neví pomalu ani to, co bude za 14 dní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malačka (ČSSD): Znojemská radnice staví nové psí výběhy

22:24 Malačka (ČSSD): Znojemská radnice staví nové psí výběhy

Zničené stromy a popálený trávník od venčení psů. Městská zeleň Znojmo musela v letošním roce pokáce…