Skopeček (ODS): Vláda je rozpočtově neschopná, výsledky hospodaření to potvrzují

01.10.2019 22:40

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS Jana Skopečka k plnění státního rozpočtu

Skopeček (ODS): Vláda je rozpočtově neschopná, výsledky hospodaření to potvrzují
Foto: Archiv Jana Skopečka
Popisek: Poslanec Jan Skopeček
reklama

Paní ministryně financí Schillerová, která kudy chodí, tudy sebe sama chválí za dobré hospodaření, vytvořila ke konci září sekyru ve státním rozpočtu ve výši 21 mld. Kč. Meziročně je tak pod jejím vedením hospodaření horší o téměř 38 mld. Kč, což je v době růstu neuvěřitelně trestuhodný výsledek. Paní ministryně a celá vláda hnutí ANO a ČSSD hospodaří takto zoufale i přes to, že jí díky ekonomickému růstu vzrostly meziročně příjmy rozpočtu o 79 mld. Kč. Přestože má naše vláda na přerozdělování téměř o 80 mld. Kč navíc oproti loňsku, není schopna hospodařit ani stejně, ani lépe než loni, ale naopak stav našich veřejných financí zhoršuje.

Pak se nelze divit, že paní ministryně financí Schillerová usilovně tlačí balíček zvyšující spotřební daně pod marketingovou vějičkou boje proti závislostem, chce zdanit technické rezervy pojišťoven a snížit stabilitu finančního sektoru, nebo její kolegyně Maláčová chce cca 76 tisícům lidí vzít daňovou slevu na manželku či manžela. Tragická neschopnost ukočírovat výdajovou stranu rozpočtu dělá z občanů rukojmí, kteří mají zaplatit neschopnost nejen těchto dvou dam, ale celé vlády vyššími daněmi.

ODS odmítá jakékoliv další zvyšování daní a vyzýváme vládu, aby začala věnovat zhoršujícímu se stavu rozpočtu patřičnou pozornost. Člověk ani nechce domýšlet, jak by vypadaly veřejné finance vedené paní ministryní Schillerovou ve chvíli, kdyby neměla to štěstí ekonomické konjunktury, ale musela by čelit recesi. Snad se zejména vnější ekonomická rizika nenaplní a rozpočtově neschopná vláda jim nebude muset čelit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malý (Trikolóra): Co blázníte, vždyť jsou tady lidi

9:11 Malý (Trikolóra): Co blázníte, vždyť jsou tady lidi

Je známá věta ze Švejka. Ano, jsou tu lidi, ale nechovají se k sobě jako lidi, a tak jsem si dovolil…