Šlachta (Přísaha): Jak funguje naše vnitřní bezpečnost?

14.05.2022 9:15 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k nebezpečí průniku organizovaného zločinu na naše území

Šlachta (Přísaha): Jak funguje naše vnitřní bezpečnost?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta

Bylo to 27. února. Přesně tři dny po začátku války na Ukrajině. Seděl jsem ve studiu České televize a naproti mně seděl Rakušan. Věděl jsem, že je to pro něj a taky pro mnoho lidí v Česku absolutně nová situace.

Pro mě ale nikoliv. S ruskojazyčným světem jsem se u policie potkával celý život. Hlavně s lidmi z jeho nejtmavších zákoutí. Vymahači, vrazi, násilníci. Ty všechny jsem chytal. Bohužel jsem věděl, že přesně tyhle lidi se budou snažit využít situace, která nastala.

Už tři dny po začátku války jsem říkal, že vláda musí v první řadě řešit bezpečnost lidí v Česku. A i když je to velice chaotická situace, dělat poctivé, důkladné a detailní screeningy osob. Policie musí mít přehled osob, kdo se na našem území nachází. Kdo přichází, ALE taky kdo se z Česka vrací zpátky.

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 42374 lidí

Teď tady čtu rozhovor s Rakušanem, kde říká: „Druhý krok je ten, že bychom mohli kontrolovat i v České republice pasy, zda obsahují razítko, které skutečně svědčí o tom, že daný člověk překročil ukrajinskou hranici.“
Prosím?! To jako doteď nekontrolovali? Jak přesně tedy fungovala naše vnitřní bezpečnost? Přesně ta, kterou má Rakušan řídit?!

Organizovanému zločinu rozumím. V boji s ním jsem strávil celý život. A taky vím, že pokud to nevyřešíte hned a rázně, pak při válce mafiánských bossů v ulicích bude už pozdě.

Přísaha dlouhodobě prosazuje osamostatnění cizinecké policie, posílení analytiky a uvolnění peněz na důsledný screening osob.

Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Hnutí ANO je letos nejlepší volba

22:02 Prokop (ANO): Hnutí ANO je letos nejlepší volba

Milí sousedé, chci vám dnes na pár příkladech ukázat, co vy a já společně dokážeme díky síle sociáln…