Sládeček (SPD): Situaci českého průmyslu považujeme za alarmující

27.06.2024 16:21 | Monitoring
autor: PV

Projev na 108. schůzi Poslanecké sněmovny 27. června 2024 – interpelace premiéra Petra Fialy k situaci českého průmyslu

Sládeček (SPD): Situaci českého průmyslu považujeme za alarmující
Foto: archiv KS
Popisek: Poslanec SPD Karel Sládeček

Dobrý den, pane nepřítomný premiére. Možná je to pro vás novinka, ale situace v českém průmyslu se zhoršila. Oproti minulému čtvrtletí například poklesla výroba i nové zakázky. V úpadku je největší huť v Moravskoslezském kraji, tedy huť Liberty.

V SPD považujeme situaci českého průmyslu díky zpackaným privatizacím, působení Evropské unie a současné vlády, za alarmující a požadujeme po vládě důrazně, aby začala řešit zcela reálně nutnou rekonstrukci legislativního prostředí pro český průmysl.

Mám tedy několik otázek:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Stýská se vám po komunistech, s kterými jste spolupracoval?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že používáte stejné praktiky a zvete si na kobereček umělce za jejich názor? A co se stane, když nepřijdou? Netvrdili jste, jak bude tato vláda bojovat za svobodu slova? Máme se bát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

9:15 Vích (SPD): Realita armády - chybí tisíce vojáků a stovky miliard na obranu

Debata o tom, zda by Česká republika měla vydávat na obranu 3,5 procenta, nebo dokonce 5 procent HDP…