Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou

25.07.2021 21:52

Voda je a zůstane klíčovou strategickou surovinou. Máme jí stále dost, je kvalitní, čistá, zdravotně nezávadná a máme ji, kdy se nám zlíbí. Ano řeč je o kohoutkové vodě.

Slavík (TOP 09): Jak jsou na tom Votice s vodou
Foto: TOP 09
Popisek: Jiří Slavík

Často máme pocit, že problémy s jejím nedostatkem mají jen pouštní státy, a proto s ní plýtváme a nevážíme si jí. Dostatek ale nemusí být navždycky. Votice mají několik vlastních vrtů a zářezů pro pitnou vodu, v minulosti jsme ale museli jeden z nejvydatnějších vrtů odstavit pro kontaminaci starou ekologickou zátěží. Když si vzpomenu na suchá léta roků 2019 nebo 2018, už i my jsme museli omezovat využití pitné vody kupříkladu na zalévání zahrad nebo napouštění bazénů.

Poslední dva roky problémy s vodou tolik nejsou, ale nesmíme se nechat uchlácholit a zaspat dobu. Problémy do budoucna zcela jistě znovu nastanou, a proto jsem se zúčastnil jednání v Netvořicích týkajícího se vodovodního přivaděče podél budoucí dálnice D3. Ten má zajistit ze svých odbočných větví stabilní a spolehlivé zásobování vodou ze Želivky do sousedních obcí podél trasy dálnice.

V minulosti město Votice odmítlo napojení na přivaděč vody do Sedlčan, za sebe mohu říci, že nyní budu ze všech sil podporovat opačné stanovisko. Voda je zcela klíčová strategická surovina a vodovod podél dálnice D3 je zárukou, že v příštích desetiletích nebudou ve Voticích, ale v dalších napojených okolních obcích problémy s nedostatkem vody. Ostatně samotná myšlenka vedení vodovodu podél nové liniové stavby je velice pokroková a myslím si, že by se k tomu mělo přistoupit kupříkladu i u některých dalších připravovaných liniových staveb jako jsou dálnice nebo vysokorychlostní tratě.

Jiří Slavík
starosta Votic

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček (ČSSD): Poslankyně Majerová Zahradníková by měla raději mlčet

12:12 Hamáček (ČSSD): Poslankyně Majerová Zahradníková by měla raději mlčet

Komentář na facebookovém profilu k výroku předsedkyně Trikolory Zuzany Majerové Zahradníkové v telev…