Šmarda (ČSSD): Nedostatek antibiotik pro děti je na odvolání ministra Válka

03.03.2023 5:35 | Komentář
autor: PV

Přes opakované sliby a ujišťování ministra zdravotnictví Vlastimila Válka a vedení státního úřadu pro kontrolu léčiv nejsou stále antibiotika. Ty chybí především dětem, navíc v době, kdy řádí ve školách a školkách infekční nemoci.

Šmarda (ČSSD): Nedostatek antibiotik pro děti je na odvolání ministra Válka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Michal Šmarda

„Je to pochybení a především podcenění situace, za které je odpovědný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Situace je už natolik vážná, že by měl ministr ihned rezignovat nebo být odvolán,” vyzval předseda sociální demokracie Michal Šmarda. Ten konstatoval, že podobně kritická situace nemá v minulosti obdoby. „Za vlád, v nichž byli sociální demokraté, se nikdy nic podobného nestalo,” zdůraznil. 

Situace, kdy dětem stále chybí antibiotika, trvá bezmála od listopadu a dosud se nijak nezlepšila. A to navzdory prohlášením, že budou léky co nejrychleji zajištěny. Jejich výpadky navíc hrozí i do budoucna. „Ministerstvo zdravotnictví není schopno jednat. Vláda reaguje velmi rychle při snižování valorizace důchodů, ale pro zajištění léků za tak dlouhou dobu nezvládla přijmout účinná opatření, včetně legislativních změn,” připomněl předseda sociálních demokratů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.