Šmarda (SOCDEM): Považujeme za podvod, pokud na jedné kandidátce jsou lidé, mířící do rozdílných frakcí

23.12.2023 20:03 | Tisková zpráva

Sociální demokracie jejího předsedy Michala Šmardy uvedla, že ukončila vyjednávání o společné kandidátce do Evropského parlamentu s podporou subjektu Levice. Důvodem je odlišná orientace obou stran v rámci tzv. politických skupin v Evropském parlamentu.

Šmarda (SOCDEM): Považujeme za podvod, pokud na jedné kandidátce jsou lidé, mířící do rozdílných frakcí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Šmarda

„Sociální demokracie je tradičním členem Socialists & Democrats (S&D), jednoho z největších uskupení Evropského parlamentu, kam patří převážně členové Strany evropských socialistů (PES). Naším společným ideálem jsou demokratické hodnoty, rovné příležitosti, solidarita a sociální spravedlnost pro všechny občany Evropské unie. Strana Levice je oproti tomu orientovaná směrem k uskupení Levice v Evropském parlamentu (GUE/NGL). Považujeme za podvod, pokud na jedné kandidátce jsou lidé, kteří míří do rozdílných frakcí v europarlamentu, jako je tomu například u koalice Spolu,“ vysvětluje Michal Šmarda.

Sociální demokraté nedávno představili jedničku pro volby do Evropského parlamentu, kterou se stal Lubomír Zaorálek, dřívější ministr zahraničních věcí a kultury. V současnosti je místopředsedou strany, předsedou Masarykovy demokratické akademie a věnuje se také pedagogické činnosti.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

9:15 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Když vás netěší, že máte pravdu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zahájení řízení Radou pro rozhlasové a televizní vy…