V debatě o platech jsem po celou dobu, včetně všech koaličních jednání, zastával názor, že platy ústavních činitelů nesmí růst rychleji než platy zaměstnanců veřejného sektoru. Proto jsem odmítl nepřijatelné zvýšení platů o 14 i o 26 procent a stejně tak učinilo spolu se mnou i vedení ČSSD.
Při hlasování v Poslanecké sněmovně jsem podpořil nárůst platů ústavních činitelů o 3 procenta, protože to odpovídá zvýšení platů například učitelů nebo policistů. Současně jsem hlasoval pro systémové řešení, kdy se platy ústavních činitelů navázaly na platy zaměstnanců státu. Parlament se tak už k diskusi o platech nemusí v příštích letech vracet.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


