Sobotka (ODS): Základní myšlenkou je podpora zdravého životního stylu

15.10.2018 13:03 | Zprávy

Desátý ročník akce „Pojďme žít zdravě“ se bude konat 18. října v různých institucích města Nový Bor. Nad událostí převzal záštitu náměstek hejtmana Přemysl Sobotka, členka Rady Libereckého kraje Radka Loučková Kotasová a starosta města Nový Bor Jaromír Dvořák.

Sobotka (ODS): Základní myšlenkou je podpora zdravého životního stylu
Foto: ODS
Popisek: Přemysl Sobotka

Tradiční kampaň Dny zdraví je oslavou zdravého životního stylu a probíhá pravidelně v měsíci říjen. Pořadatelé budou po celý den nabízet aktivity spojené s péčí o zdraví a prevencí onemocnění.

„Akce obsahově vychází ze základní myšlenky a tou je podpora zdravého životního stylu. Vybranými aktivitami postupně oslovujeme občany měst na území Libereckého kraje, neformálně s nimi hovoříme o tom, jak mohou o své zdraví pečovat, podáváme informace, konkrétní rady, někdy i vyvracíme mýty a překonaná tvrzení,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.

V rámci Dne zdraví v Novém Boru je připraveno mnoho aktivit v Základní škole na náměstí Míru, v sokolovně, v Domě dětí a mládeže Smetanka či v městském kině. Se svým programem se připojil i Denní stacionář Meduňka, Unie Roska a Rodina v centru. „Loni se Den zdraví uskutečnil ve Zdravém městě Turnov a mne těší, že i když Nový Bor není oficiálním členem Národní sítě Zdravých měst, letos je naším hlavním partnerem jako obec s rozšířenou působností,“ dodala Radka Loučková Kotasová, členka Rady Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Akci připravil odbor zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje ve vzájemné spolupráci s odborem regionálního rozvoje a evropských projektů v rámci programu Zdravý Liberecký kraj. Všechny aktivity jsou zdarma a určené pro nejširší veřejnost.

Tradiční kampaň Dny zdraví, která je oslavou zdravého životního stylu, probíhá zejména v první polovině října. Tematickou různorodostí i zapojením odborných partnerů v jednotlivých městech se jedná o vůbec nejrozsáhlejší akci na podporu zdravého životního stylu v České republice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Chceme spravedlivé rozdělení peněz

22:01 Hejtman Netolický: Chceme spravedlivé rozdělení peněz

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozpočtovému určení daní pro kraje