Sobotka (ODS): Zatím nám chybějí testy a ochranné pomůcky

27.03.2020 12:21

Nové stacionární odběrové místo pro pacienty s podezřením na koronavirus začalo fungovat v Jilemnici, připraveni jsou také v České Lípě a Jablonci nad Nisou.

Sobotka (ODS): Zatím nám chybějí testy a ochranné pomůcky
Foto: ODS
Popisek: Přemysl Sobotka
reklama

Již nějaký čas funguje odběrové místo pro pacienty, jež jsou podezřelí z nakažení koronavirem, v areálu Krajské nemocnice v Liberci. Včera zahájilo provoz odběrové místo v Masarykově nemocnici v Jilemnici, které bude fungovat denně včetně víkendu od 9 do 11 hodin. „Pokud to bude potřeba, provozní dobu prodloužíme,“ doplnil MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.

Na odběry jsou také připraveny Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a Nemocnice s poliklinikou Jablonec nad Nisou. „Zatím nám chybějí testy a ochranné pomůcky. Jakmile budou, začnou odběrová místa fungovat,“ přiblížil Sobotka.

Anketa

Má prof. Roman Prymula, předseda krizového štábu, vaši důvěru?

93%
7%
hlasovalo: 33435 lidí

Tyto odběrové centrály jsou určeny pro pacienty, jimž nákazu indikovali všeobecný praktický lékař nebo praktický lékař pro děti a dorost, popřípadě ošetřující lékař poskytovatele lůžkové péče, epidemiolog KHS či ambulantní specialista – pneumolog.

V Liberci a Jilemnici, kde jsou odběrová místa nyní v provozu, se jedná o venkovní stany. Provoz funguje následovně: pacient může přijet autem do odběrového místa v areálu nemocnice a zaparkovat ve stanu, do kterého za ním přijde zdravotník v ochranném obleku. Ten otevřeným okénkem odebere biologický vzorek, předá jej k laboratornímu vyšetření a pacient může odjet. Dochází tím k úspoře času a také minimalizaci případných rizik. Odběrová místa jsou v areálech nemocnic označena jasnými směrovkami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Prosím, podpořte zkrácení lhůty na sedm dní. Naše ekonomika to potřebuje

21:30 Ministryně Maláčová: Prosím, podpořte zkrácení lhůty na sedm dní. Naše ekonomika to potřebuje

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 1. 2021 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zá…