Sobotka: Terezín je symbolem nesmírného utrpení a zároveň vzájemné solidarity internovaných

11.04.2014 21:35 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Premiér ČR a předseda Evropského parlamentu uctili památku obětí nacistické perzekuce a holocaustu v Terezíně.

Sobotka: Terezín je symbolem nesmírného utrpení a zároveň vzájemné solidarity internovaných
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka společně s předsedou Evropského parlamentu Martinem Schulzem navštívili 11. dubna 2014 Terezín. Před tamějším památníkem položili vzpomínkový věnec na počest obětí holocaustu.

U příležitostí návštěvy Terezína uvedl ve svém projevu premiér Bohuslav Sobotka: „Toto místo je symbolem nesmírného utrpení a zároveň vzájemné solidarity internovaných. Místem, které má význam z pohledu celé evropské historie, protože zde občané židovské národnosti z celé Evropy čekali na transport do Osvětimi.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Minář

Podle vás Minář iniciuje demonstrace, protože z nich má nějaký finanční profit? Z čeho? Od koho podle vás dostává peníze? Nejsem jeho sympatizant a fakt by mě zajímalo, z čeho je jeho činnost financována.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Odmítáme kriminalizaci politického názoru

4:33 Rozvoral (SPD): Odmítáme kriminalizaci politického názoru

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…