Sojka (Soukromníci): Vládo, nech nás pracovat!

18.01.2021 10:21

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením, která likvidují živnostníky a malé podnikatele

Sojka (Soukromníci): Vládo, nech nás pracovat!
Foto: Soukromníci
Popisek: STRANA SOUKROMNÍKŮ ČESKÉ REPUBLIKY
reklama

Živnostničím dvacet let a za tu dobu jsem již zažil různé zákazy, změny a "vylepšení" legislativy našeho státu - takto drsně se k nám však žádná vláda dosud nechovala. Pamatuji ataky levice, která by nás danila nejraději absolutně, i ekonomickou krizi v roce 2008. Nic v minulosti však nezasáhlo malé podnikání tak, jako současná likvidační opatření v době pandemie. My živnostníci jsme houževnatí, zvyklí se starat sami o sebe a ve své podstatě od státu nic nepotřebujeme. To vše pochopitelně za předpokladu, že můžeme svobodně podnikat.

Ministr či úředník se stále běžícím platem nikdy nemůže pochopit rozdíl mezi poklesem tržeb v rámci běžného ekonomického cyklu a absolutním výpadkem díky rozhodnutí vlády. Místo jednotek, desítek či stovek tisíc obratu máte v ruce pouze necelou pětistovku denně, ale hypotéky, úvěry, zálohy na energie či běžná spotřeba rodiny zůstávají. Opakovaně chybující vláda nás tak žene do bankrotu a je jí to srdečně jedno.

Za sebe vidím jedinou cestu a tou je bezpečné otevření ekonomiky. Malé provozovny, obchody a služby nejsou riziko, není důvod je zavírat. A ti ostatní, které je nutné přece jen uzavřít, musí jednoduchým způsobem dosáhnout na kompenzaci obratu. V opačném případě vláda kope ekonomice hrob, protože veřejná správa a montovny desítky či stovky tisíc nezaměstnaných dlouhodobě neuživí.

Vládo, nech nás pracovat!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Covidovou krizí se Evropská unie střelila do obou nohou

11:35 Zahradil (ODS): Covidovou krizí se Evropská unie střelila do obou nohou

Komentář na facebookovém profilu k očkování ve Velké Británii a Evropské unii.