Solařová (ANO): Potravinová pomoc pro seniory a samoživitele na Horním náměstí ve Znojmě pokračuje

22.12.2022 21:29

Rada města Znojma schválila na svém dnešním zasedání prodloužení bezplatné výpůjčky tělocvičny v budově pošty na Horním náměstí, ve které je umístěna potravinová pomoc pro seniory a rodiče samoživitele. Provozuje ji Oblastní charita Znojmo ve spolupráci s městem Znojmem.

Solařová (ANO): Potravinová pomoc pro seniory a samoživitele na Horním náměstí ve Znojmě pokračuje
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Potravinová pomoc se poskytuje samostatně žijícím seniorům a rodičům samoživitelům. Ti mají jednou měsíčně nárok na balíček s potravinami. 

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44873 lidí
Balíčky obsahují zejména suroviny na vaření, jako například masové konzervy s vyšším obsahem masa nebo semolinové těstoviny. Od svého spuštění v září tohoto roku vydali pracovníci znojemské Charity téměř tisíc takovýchto balíčků. Počet zájemců roste.

„Tuto formu pomoci považuji za velmi prospěšnou, zvlášť v současné situaci. Musím také ocenit spolupráci s Oblastní charitou Znojmo, která se stará o vydávání balíčků, ale poskytuje i další formy pomoci lidem v nouzi,“ ocenila starostka Znojma Ivana Solařová.

Starostka Ivana Solařová se ve středu 21. prosince zúčastnila také tradičního předvánočního oběda pro lidi bez domova, kterým pomáhají pracovníci Charitní záchranné sítě. „Bylo to moc příjemné předvánoční setkání s mile přátelskou atmosférou. Tímto chci mimo jiné vyseknout poklonu pracovníkům znojemské Charity za jejich dlouhodobou, obdivuhodnou, často mravenčí a nezastupitelnou práci. Současně chci za město deklarovat, že v nás máte jasného partnera,“ dodala Solařová.

Počet vydaných potravinových balíčků od spuštění potravinové banky 20. září 2022

Září 65 balíčků
Říjen 133 balíčků
Listopad 375 balíčků
Prosinec 398 balíčků (údaj k 20.12.)

Jak funguje potravinová pomoc pro seniory a samoživitele ve Znojmě

Nárok na potravinový balíček mají jednou za měsíc senioři starší 65 let bydlící na území Znojma a jeho městských částí a rodiče samoživitelé, kteří již spolupracují se Sociálním odborem Městského úřadu Znojmo. Výdej potravinových balíčků zajišťuje Oblastní charita Znojmo, a to každý týden v pondělí, úterý a čtvrtek od 10:00 do 14:30 hodin. Balíčky jsou k vyzvednutí v prostorách tělocvičny České pošty na Horním náměstí, která je přístupná z ulice Horní Česká. Pro získání balíčku stačí splnit základní pravidla - předložit občanský průkaz či nájemní smlouvu k prokázání věku a místa bydliště. Senioři navíc předloží prohlášení, že bydlí sami, rodiče samoživitelé pak musí být evidováni v databázi sociálního odboru.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Čeká nás bouře ve finančním a bankovním sektoru?

7:33 Niedermayer (TOP 09): Čeká nás bouře ve finančním a bankovním sektoru?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k možným důsledkům problémů bankovnictví USA