Soukromníci: Plošných 5000 korun za dítě je nesmysl

14.05.2022 11:41 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k plošným příspěvkům

Soukromníci: Plošných 5000 korun za dítě je nesmysl
Foto: Soukromníci
Popisek: STRANA SOUKROMNÍKŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Vítáme snahu vlády Petra Fialy pomáhat, tato babišovina se však nepovedla. Proti příspěvku nízkopříjmovým rodinám nic nemáme, ale plošný charakter navrženého opatření dělá z 5000 korun za jedno dítě další z mnoha inflačních stimulů, protože peníze dostanou i lidé, kteří nouzí rozhodně netrpí.

Podle vyjádření ministra Mariana Jurečky se opatření dotkne přibližně dvou milionů lidí a státní rozpočet bude stát deset miliard. Nebylo by lepší tyto nemalé prostředky použít skutečně adresně? Rodina s příjmem milion korun ročně (hrubého i čistého) dávky nepotřebuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Miroslav Kavij byl položen dotaz

Máte důkazy?

Tvrdíte, že je summit NATO - místo pro megatunel a korupci. To máte nějak podložené a budete tak nějak konat? Nebo je to jen jedena paní (pán), co má blízko k Rusku povídal a vlastně nic neudělal?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chalupný (SOCDEM): Připínáčky na lavicích Poslanecké sněmovny přijdou kdy?

4:32 Chalupný (SOCDEM): Připínáčky na lavicích Poslanecké sněmovny přijdou kdy?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politické kultuře v ČR.