Soukromníci: Tato babišovina se nepovedla

29.04.2022 21:45 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k příspěvku 5000 korun na dítě

Soukromníci: Tato babišovina se nepovedla
Foto: Soukromníci
Popisek: STRANA SOUKROMNÍKŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Vítáme snahu vlády Petra Fialy pomáhat, tato babišovina se však nepovedla. Proti příspěvku nízkopříjmovým rodinám nic nemáme, ale plošný charakter navrženého opatření dělá z 5000 korun za jedno dítě další z mnoha inflačních stimulů, protože peníze dostanou i lidé, kteří je nepotřebují.

Podle vyjádření ministra Mariana Jurečky se opatření dotkne přibližně dvou milionů lidí, a státní rozpočet tak bude stát deset miliard. Nebylo by lepší tyto nemalé prostředky použít skutečně adresně?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Urbanová (STAN): Takhle to dopadá vždycky, když upřednostníte sebe před ostatními

6:14 Urbanová (STAN): Takhle to dopadá vždycky, když upřednostníte sebe před ostatními

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nevydání Babiše a Okamury k trestnímu stíhání.