Premiér Sobotka informoval Poslaneckou sněmovnu o údajně pozitivním jednání posledního summitu EU s Tureckem k migrační krizi. Možná jsem až příliš skeptický, ale já dosavadní vývoj jednání za pozitivní nepovažuji. Turecko má přijmout v rámci návratové politiky všechny nelegální migranty z Řecka - za každého přijatého migranta pošle jednoho uprchlíka z táborů na svém území ... nikoliv do Řecka, ale do dalších zemí Unie.
Podle jakého klíče? Že by kvóty v praxi? Turecko k tomu požaduje další tři miliardy Eur. A co víc - zrušení vízové povinnosti se všemi zeměmi EU ještě letos a obnovení přístupových jednání EU s Tureckem. To je tedy výhra. Doufám, že konečná dohoda bude o něčem jiném.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

_profil_top.jpg)
