Šrámek (ANO): Zákon o omezení prodejní doby? Ne, je to nesmysl

14.03.2016 14:34

Návrh zákona o omezení prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě o svátcích je naprosto absurdní pokus o neodůvodněný zásah do svobodného podnikání, tržní ekonomiky a života lidí vůbec.

Šrámek (ANO): Zákon o omezení prodejní doby? Ne, je to nesmysl
Foto: ANO
Popisek: Pavel Šrámek

Navíc se vztahuje jen na obchody, jejichž prodejní plocha přesahuje 200 m2. To si potom vietnamští obchodníci a obchody pod 200 m2 vůbec, nakoupí v pátek zboží a v den svátku budou mít skvělý byznys. A kdo bude měřit prodejní plochu? Nehledě na to, že například na obchody s palivy a mazivy se omezení nevztahuje, takže obchodní centra začnou na regále prodávat maziva a už budou moci míti otevřeno. Je to jednak diskriminační, nesystémové a míjí se to účinkem. Lidé stejně nakupovat budou, jen v menších obchodech. Předkladatelé zákona navíc tvrdí, že lidé mají kvalitněji trávit volný čas než nakupováním v obchodních centrech. Není to snad jasná volba občanů, otázka našich osobních a svobodných preferencí? Stát nám bude říkat, co máme a nemáme? Začne nám pak určovat způsoby stravování, oblékaní nebo nakupování? Když slyším názory, které jsou soucitné k zaměstnancům řetězců, divím se, proč také nesoucítíme se zaměstnanci lékáren, čerpacích stanic, elektráren, letišť nebo zemědělských farem, kterých se toto omezení nedotýká? Proč s jednou skupinou soucítíme a s druhou nikoliv? Selektivní soucit? Je to typická salámová metoda omezování rozhodování a svobod. Budou nám poslanci říkat, kdy máme chodit do kina? Já jako poslanec, dámy a pánové, rozhodně ne, jsme svobodní lidé. Je to celé postavené na hlavu, takže, pojďme se raději věnovat důležitějším a zásadnějším otázkám dnešních dnů.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žatecká (ČSSD): Ohlédnutí za událostmi roku 2017 a plány na rok letošní

21:37 Žatecká (ČSSD): Ohlédnutí za událostmi roku 2017 a plány na rok letošní

Již druhým rokem po sobě proběhlo setkání starostky města Romany Žatecké s partnery města – se sponz…