Staněk (ČSSD): Člověk s tabletem a člověk s babičkou

09.11.2020 11:33

Finanční analytik Kovanda odmítl návrh předsedy ČMKOS Středuly na jeden den volna navíc, protože bychom přišli o 12 miliard. Co je víc - 12 miliard nebo 150 mrtvých každý den?

Staněk (ČSSD): Člověk s tabletem a člověk s babičkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Antonín Staněk
reklama

Lukáš Kovanda v neděli 8.listopadu odmítl návrh předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly na jeden den volna navíc (16.listopadu). Argumentace pro den volna v podání Josefa Středuly zněla: "Za relativně nízké náklady se tak přeruší komunitní přenos viru." Řekl to s vědomím toho, že každý den umírá na koronavirus 150 lidí.

Anketa

Bude Joe Biden dobrý prezident USA?

10%
90%
hlasovalo: 10513 lidí

Proti tomu se ohradil analytik Trinity Bank Lukáš Kovanda. Podle finančníka Kovandy nás každý den volna stojí 12 miliard a že prý se nezdá, že by situace v nemocnicích byla natolik kritická, aby měla taková dodatečná ztráta své opodstatnění.
Nevím, v jakém světě žije pan Kovanda a zda je na světě sám, jen se svým tabletem, šekovou knížkou a monitorem s indexy světových burz.

Většina lidí ale žije ve vícegenerační rodině, kde jsou staří ustrašení lidé, v příbuzenstvu se nachází minimálně jeden člověk s nadváhou nebo i s cukrovkou a své příbuzné mají (většinou) lidé rádi. A chtějí je mít živé, ne mrtvé.
Takže si neříkají - kdyby takhle babička umřela, stejně už je osmdesátnice a nic cenného pro společnost nepřináší, a strejda s cukrovkou taky, ten akorát bere ze zdravotního systému, no bóže - tak se nic nestane. Protože tuhle ušetříme 12 miliard a ty se mohou na něco hodit.
Třeba je můžeme dát na nějaký hedge fond, který je sice rizikový, ale pánové, na něm by se mohlo vydělat! Anebo s nimi zalátat nějakou díru, nějakou špatnou finanční akvizici nebo tak něco...
 
Inu, jsou lidé s tabletem a lidé s babičkou. Já mám radši lidi s babičkou. Co vy?
 
(zdroj ZDE)

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Regenerace brownfieldů s sebou nese vyšší náklady

8:39 Ministr Havlíček: Regenerace brownfieldů s sebou nese vyšší náklady

Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytne obcím, městům a krajům na regeneraci brownfieldů dalších 21…