Stanjura (ODS): Ministerstvo financí obchází zákon o veřejných zakázkách

26.03.2015 12:52

Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s. p., což je Ministerstvem financí účelově zřízená organizace s cílem vybudovat systém provozující registrační pokladny, vyhlásila 23. března 2015 tři veřejné zakázky na dodávku služeb v oblasti IT poradenství v celkové hodnotě 5 999 997,- Kč (každá za 1 999 999,- Kč).

Stanjura (ODS): Ministerstvo financí obchází zákon o veřejných zakázkách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura

Čas na podání nabídek jsou pouhé čtyři dny (https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/statni-pokladna-centrum-sdilenych-sluzeb-s-p).

„Z předpokládaných cen, kdy každá ze zakázek o pouhou jednu korunu splňuje limit pro zakázky malého rozsahu, je zřejmé, že snahou zadavatele bylo vyhnout se složitějšímu režimu, který by byl rozsahem zakázky odpovídající,“ upozorňuje Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu ODS.

Tři vypsané zakázky se týkají konzultace v oblasti bezpečnosti, architektury a projektového a procesního řízení IT systému.

„Zarážející je i požadavek na ‚schopnost bezproblémové komunikace v českém a slovenském jazyce (slovem i písmem)' pro konzultanta v oblasti projektového a procesního řízení. Je evidentní, že zadávací kritéria jsou upravena pro konkrétního dodavatele. Jestliže Andrej Babiš prosazuje transparentní veřejnou správu, s čímž lze jenom souhlasit, měl by dané výběrové řízení zrušit a z pochybení vyvodit personální zodpovědnost u dotčených osob,“ dodává Zbyněk Stanjura.

reklama

autor: ODS

Michal Zuna byl položen dotaz

EURO

V čem by podle vás pro nás měla být výhoda brát mzdy v Eurech? Já nevím, ale nežijete v úplně jiném světe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Máme 9. nejnižší inflaci v Evropské unii. Děláme co je třeba

21:02 Premiér Fiala: Máme 9. nejnižší inflaci v Evropské unii. Děláme co je třeba

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k inflaci.