Stanjura (ODS): Nikdo si nemůže ověřit, kolik přineslo EET

19.12.2018 23:39

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 ke Střednědobému výhledu státního rozpočtu České republiky na léta 2020 a 2021.

Stanjura (ODS): Nikdo si nemůže ověřit, kolik přineslo EET
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura
reklama

Tak ještěže poslanci z hnutí ANO znají jen Mariánské lázně a Prahu. Já bych třeba rád debatoval o Opavě někdy, když už sklouzáváme do těch komunálních rozpočtů. Ale paní ministryně právě ukázala, proč si nemůžeme rozumět, skutečně nemůžeme. To není pro nás, paní ministryně, ani pro vás ty rozpočty. To je pro daňové poplatníky a voliče, občany. Tak je možné, že nějaký systém vám a vašim úředníkům vyhovuje lépe, protože si schováváte informace a pak tady sypete nějaká čísla. Například o tom, kolik přineslo EET a nikdo si to nemůže ověřit.

Tak to je to základní nepochopení. Obecně ten inovativní přístup Ministerstva financí je opravdu úžasný. Já vám doporučuji někdy debatu - paní ministryně tam nebyla, byla tam nějaká jiná dáma - o skvělém projektu "Moje daně". Představte si, že po mnoha letech, co vláda ANO zrušila jedno inkasní místo, tak zavede něco podobného. Ale pozor, nebude tam sociální a zdravotní, protože to je komplikované. Tomu se říká opravdu jeden krok vpřed a pět kroků vzad.

A Andreji Babišovi se stalo to, co se může stát v politice mnohým. Někteří si pamatují jeho sliby. Teď chtějí, aby je splnil. Hnutí ANO se diví, že to po nich někdo chce. No, kdo mu radil tu knížku? Kdo mu ji napsal? To se s ním měl poradit. Měli tam napsat: "Takoví Piráti chtějí rozklikávací rozpočet, ale my si myslíme, že je to zbytečné. Bude to stát miliardu, je to k ničemu." Ale s takovou knihou evidentně voliče neoslovoval.

A když už mám to slovo, tak při příštím rozpočtu bych doporučoval, aby paní ministryně k pozměňovacím návrhům vystoupila jednou a řekla. Pozměňovací návrhy komunistů podporuju a u všech ostatních jsem proti. Protože takhle to dneska bylo. Podmínky ÚV KSČ byly splněny a rozpočet hladce prošel a soudruzi ze všech tří vládních stran si k tomu ještě zatleskali. (Potlesk z pravé strany sálu.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ferjenčík (Piráti): Náprava nespravedlivé valorizace prošla i přes odpor vládních stran

11:41 Ferjenčík (Piráti): Náprava nespravedlivé valorizace prošla i přes odpor vládních stran

Komentář poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka