Stanjura (ODS): Těší nás, že už podruhé opisuje hnutí ANO z předvolebního programu ODS z roku 2017

13.02.2019 8:35

Ministerstvo průmyslu a obchodu přišlo s návrhem na snižování počtu kontrol, které musí absolvovat naši živnostníci a podnikatelé. Informaci přinesl server MF DNES.

Stanjura (ODS): Těší nás, že už podruhé opisuje hnutí ANO z předvolebního programu ODS z roku 2017
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Ministerstvo průmyslu a obchodu zjistilo po několika letech, že na živnostníky a podnikatele chodí desítky kontrol ročně. Že pak živnostníci nemají čas na práci a vlastně jdou od kontroly ke kontrole. Možná by se MPO mělo zeptat pana premiéra Babiše, jak se to stalo. Byl to právě on, kdo tady několik let režíroval tento třídní boj s našimi živnostníky. A neustálé kontroly byly toho součástí. Na druhou stranu nás těší, že od nás už podruhé hnutí ANO opisuje a inspiruje se v našem předvolebním programu z roku 2017, kde byl právě návrh na snížení počtu kontrol z různých úřadů a institucí představen. Otázkou ale zůstává, jak vážně levicová vládní koalice tyto návrhy myslí. ODS během 5 let předložila v Poslanecké sněmovně řadu opatření na pomoc a podporu českých živnostníků a podnikatelů. Ty se týkaly například zavedení jednotného inkasního místa, zrušení kontrolního hlášení DPH pro malé živnostníky a podnikatele, zastavení třetí a čtvrté vlny EET a zrušení první a druhé vlny, flexibilní zákoník práce, omezení počtu kontrolních míst, prodloužení lhůt pro komunikaci se státními úřady nebo snížení nepřiměřených pokut podnikatelům.

Andrej Babiš se nyní chce tomuto snížení počtu kontrol opravdu věnovat a považuje to za prioritu. Budeme mu moc držet palce, aby se to podařilo a našim živnostníkům se konečně ulevilo. Pokud to bude ale stejná priorita, jakou byly pro pana premiéra třeba obědy zdarma nebo stadiony pro sportovce, pak se několik let nic nezmění. Za ODS mohu ale slíbit, že my v našich snahách a boji za podnikatele nepolevíme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Jsem zděšen z teroristických útoků na Srí Lance

19:30 Výborný (KDU-ČSL): Jsem zděšen z teroristických útoků na Srí Lance

Komentář na facebookovém profilu k teroristickým útokům na Srí Lance