Stanjura (ODS): Vláda rozdává, kde se dá, na slíbené snižování daní ale zapomíná. Chceme to napravit

22. 1. 2019 16:49

Premiér Andrej Babiš oznámil, že v letošním ani příštím roce nebude navrhovat zrušení superhrubé mzdy, které má vláda v programovém prohlášení. Podle občanských demokratů se ministři soustředí raději na rozdávání dárků vybraným skupinám lidí, místo toho aby zrušením superhrubé mzdy přidali všem.

Stanjura (ODS): Vláda rozdává, kde se dá, na slíbené snižování daní ale zapomíná. Chceme to napravit
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura
reklama

ODS s takovým postupem zásadně nesouhlasí, proto chce ve Sněmovně pevně zařadit do programu jednání vlastní návrh na zrušení superhrubé mzdy.

„V minulých dnech vláda oznámila, že v nejbližší době neplánuje zjednodušit a snížit daně, jak slibovala, protože na to nemá peníze. Dárky, které rozdává na všechny strany, se jí začínají prodražovat. Připomínám, že zrušení superhrubé mzdy měla v programu již vláda Bohuslava Sobotky, kde byl Andrej Babiš ministrem financí. Měla jej v prohlášení už první vláda Andreje Babiše a má jej i ta současná. Nový komplexní zákon o dani z příjmů sliboval Andrej Babiš předložit do voleb v roce 2017. Žádný takový návrh dosud neexistuje.

Je to další příklad toho, jak Andrej Babiš nedrží sliby. Naopak ODS sliby drží. V programu jsme navrhovali snížení daní všem zaměstnancům a zvýšení jejich čistých příjmů o 7 %. Tento zákon jsme napsali, předložili a je zařazen na jednání této schůze. Navrhneme proto jeho pevné zařazení, aby se ukázalo, kdo opravdu chce nechat lidem více peněz a kdo naopak chce lidem více brát, aby je následně mohl rozdávat,“ uvedl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válková (ANO): Nestátním neziskovým organizacím jsme dlužni poděkování a podporu

16:16 Válková (ANO): Nestátním neziskovým organizacím jsme dlužni poděkování a podporu

Projev na 43. schůzi Poslanecké sněmovny 7. dubna 2020 k návrhu vlády na vyslovení souhlasu Poslanec…