Staronovým předsedou Úsvitu je Lidinský. Slibuje krev, dřinu pot a slzy

06.11.2016 19:30

Sněm Úsvitu-Národní koalice zvolil Miroslava Lidinského staronovým předsedou strany. Ostatní kandidáty drtivě porazil. Prvním místopředsedou se stal dosavadní sekretář strany Jan Zilvar, řadovými místopředsedkyněmi pak poslankyně Jana Hnyková a Olga Havlová.

Staronovým předsedou Úsvitu je Lidinský. Slibuje krev, dřinu pot a slzy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Lidinský
reklama

„Mým životním vzorem je Sir Winston Churchill, státní, který varoval Evropu před Hitlerovou expanzí, ale lidé ho ignorovali. Až když mu historie dala za pravdu, stanul v čele vlády a zachránil nejen Velkou Británii, ale celou Evropu. Stejně jako on Vám můžu slíbit jen krev, dřinu, pot a slzy,“ řekl ve svém nominačním proslovu Miroslav Lidinský. Největší podporu tak dostala vize akcentace bezpečnostních témat a posilování vlastenectví.

„Nezrazujme naše ideje. Musíme mít trpělivost ji našim voličům vysvětlit. Úspěch nám nepřinese náhoda ani mimořádná událost. K úspěchu povede jen tvrdá práce,“ burcoval staronový předseda na sněmu.

V ideové části konference delegáti rozhodli o tom, že se Úsvit programově vrátí takzvaně „ke kořenům“. Zejména bude prosazovat přímou demokracii, odpovědnost politiků, zprůhlednění financování neziskových organizací a vymahatelnost práva a spravedlnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Je jedno, která firma jakého majitele bude viníkem

12:28 Bartošek (KDU-ČSL): Je jedno, která firma jakého majitele bude viníkem

Komentář na facebookovém profilu k opakovanému úniku chemikálií do řeky Bečvy