Starosta Gros: Strážníky a policisty musí být na ulici vidět

06.10.2020 5:35

Minulý týden starosta Prahy 8 Ondřej Gros ve spolupráci s místostarostou Jiřím Vítkem, předsedou komise pro bezpečnost a prevenci sociálně-patologických jevů Liborem Paulusem a Policií ČR inicioval a dohodl bezpečnostní akci v oblasti Florence.

Starosta Gros: Strážníky a policisty musí být na ulici vidět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8

Akce se starosta Gros a předseda komise Paulus sami účastnili. „Viditelnou přítomnost strážníků a policistů v problémových lokalitách považuji za klíčovou formu prevence a zlepšení bezpečnostní situace,“ vysvětluje starosta Gros.

Několik dní po sobě vždy v odpoledních a večerních hodinách zhruba desítka policistů zkontrolovala mnoho desítek osob. U většiny z nich se ukázalo, že mají pestrou kriminální minulost, v několika případech byly zadrženy osoby pro podezření z distribuce drog. Potvrdilo se, že právě viditelná přítomnost policistů v ulicích dává naději na snížení nežádoucích jevů v problémových lokalitách. „Proto jsem se dohodl s policií, že bezpečnostní akce se budou pravidelně opakovat,“ dodal starosta Gros.

Starosta Ondřej Gros již před letními prázdninami odeslal pražskému primátorovi a řediteli pražské městské policie žádost o navýšení počtu strážníků ve vybraných lokalitách Prahy 8, zejména v okolí stanic metra. Svou žádostí reagoval na zvyšující se počty stížností na bezpečnostní situaci v okolí stanic metra Florenc, Ládví, Kobylisy a Palmovka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Praha spouští dotační program na přípravné studijní kurzy pro ukrajinskou mládež

22:59 Šimral (Piráti): Praha spouští dotační program na přípravné studijní kurzy pro ukrajinskou mládež

Střední školy, městské části či organizace s působností v Praze mohou žádat o dotace na podporu nult…