Starosta Jiraský: Lepší Mýto pomáhá odstranit závady

27.02.2023 4:33 | Zprávy

Již několik let získává město prostřednictvím webové aplikace Lepší Mýto informace o závadách ve městě. „Aplikace Lepší Mýto umožňuje upozornit na nedostatky v ulicích a ve veřejném prostoru města.

Starosta Jiraský: Lepší Mýto pomáhá odstranit závady
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vysokého Mýta František Jiraský (Nezávislí)

Funguje od roku 2016. Když jde někdo po městě a vidí závadu, například poškozenou dlaždici v chodníku, výtluk ve vozovce, vyvrácenou dopravní značku nebo neodklizený sníh anebo neposypané náledí, tak může rychle a jednoduše ze svého mobilního telefonu pomocí aplikace oznámit tuto skutečnost na radnici,“ řekl starosta František Jiraský. Podněty se prostřednictvím elektronické aplikace dostanou k místostarostovi Janu Lipavskému, který následně řeší odstranění problému.

Lepší Mýto je užitečným nástrojem k nápravě nedostatků. „Děkujeme všem občanům, kteří přes Lepší Mýto posílají informace, za jejich všímavost a ochotu pomáhat. Přispívají tak ke zlepšení prostředí ve městě,“ řekl starosta.

Někdy občané umísťují na Lepší Mýto podněty týkající se větších záležitostí, jako je úprava dopravního režimu na komunikacích nebo vybudování nového dětského hřiště. Podobné návrhy do aplikace nepatří, protože se řeší v jiném režimu. Vyžadují delší dobu na přípravu a finanční prostředky na realizaci. Proto je vhodnější takové podněty podávat na radnici prostřednictvím e-mailové komunikace na oficiální adresu radnice@vysoke-myto.cz.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Tak tohle už je naprostý výsměch!

20:03 Rajchl (PRO): Tak tohle už je naprostý výsměch!

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na odmítnutí Policie ČR stíhat verbální projevy, schval…