Starosta Jiraský: Lepší Mýto pomáhá odstranit závady

27.02.2023 4:33

Již několik let získává město prostřednictvím webové aplikace Lepší Mýto informace o závadách ve městě. „Aplikace Lepší Mýto umožňuje upozornit na nedostatky v ulicích a ve veřejném prostoru města.

Starosta Jiraský: Lepší Mýto pomáhá odstranit závady
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Vysokého Mýta František Jiraský (Nezávislí)

Funguje od roku 2016. Když jde někdo po městě a vidí závadu, například poškozenou dlaždici v chodníku, výtluk ve vozovce, vyvrácenou dopravní značku nebo neodklizený sníh anebo neposypané náledí, tak může rychle a jednoduše ze svého mobilního telefonu pomocí aplikace oznámit tuto skutečnost na radnici,“ řekl starosta František Jiraský. Podněty se prostřednictvím elektronické aplikace dostanou k místostarostovi Janu Lipavskému, který následně řeší odstranění problému.

Lepší Mýto je užitečným nástrojem k nápravě nedostatků. „Děkujeme všem občanům, kteří přes Lepší Mýto posílají informace, za jejich všímavost a ochotu pomáhat. Přispívají tak ke zlepšení prostředí ve městě,“ řekl starosta.

Někdy občané umísťují na Lepší Mýto podněty týkající se větších záležitostí, jako je úprava dopravního režimu na komunikacích nebo vybudování nového dětského hřiště. Podobné návrhy do aplikace nepatří, protože se řeší v jiném režimu. Vyžadují delší dobu na přípravu a finanční prostředky na realizaci. Proto je vhodnější takové podněty podávat na radnici prostřednictvím e-mailové komunikace na oficiální adresu radnice@vysoke-myto.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

22:01 Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji konfliktu na Ukrajině