Starosta Kaminaras: Město se připravuje na rekonstrukci letního koupaliště

14.09.2022 16:05

Vyznavači vodních radovánek se mohou začít těšit. Meziříčí po různých peripetiích nechalo prozkoumat možnost rekonstrukce a rozšíření stávajícího letního koupaliště.

Starosta Kaminaras: Město se připravuje na rekonstrukci letního koupaliště
Foto: Velké Meziříčí
Popisek: Velké Meziříčí

Obnova venkovního bazénu, sociálního zařízení nebo nové umístění vstupu do areálu skrze lávku na stávající provizorní parkoviště na Paloukách je reálná. V další fázi je možné areál rozšířit i o nový krytý bazén. 

Anketa

Kdo po vládním zastropování cen bude demonstrovat, bude demonstrovat jen za proruskou orientaci, tvrdí Kalousek. Má pravdu?

3%
97%
hlasovalo: 37016 lidí

Architektonický ateliér SENAA, který navrhl, jak by mohla oprava a stavba koupaliště Palouky vypadat, patří mezi špičku ve svém oboru. Jeho zakládající architekti načerpali cenné zkušenosti v ateliérech v Brně, Praze, Rotterdamu, Los Angeles a New Yorku. Mezi své poslední úspěchy řadí mimo jiné výhru v soutěži na zmodernizování stávajícího městského koupaliště a novostavbu krytého plaveckého bazénu v Kyjově. Slavnostního otevření se v Kyjově účastnil i starosta města Velké Meziříčí, který průběh prací po celou dobu sledoval. „Kyjov řešil obdobný problém jako my, proto jsem je jako jistý vzor se zájmem pozoroval. SENAA architekti prokázali nápaditost, funkčnost řešeného území a schopnost využít každý centimetr plochy. Návrh, který připravili pro nás, je moderní, promyšlený, praktický. Vzhledem k finanční náročnosti bychom začali s rekonstrukcí koupaliště, ale projekt zůstane „živý" a hned jak se naskytne nějaká možnost dotace, tak se ji pokusíme získat a dostavět i krytý bazén, pakliže tomu budou doba a cena energií v budoucnu přát," nastínil plány starosta města Alexandros Kaminaras.

Velké Meziříčí dlouhodobě usiluje o postupnou obnovu všech sportovních areálů. I tento projekt si klade za cíl rozšířit a zatraktivnit možnosti sportovního vyžití ve městě. Podívejte se na vizualizaci, co zaujme vás? Bude to střešní terasa, lávka přes řeku, zóna s občerstvením či wellness?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

18:45 Vích (SPD): Armáda na boj připravena není, a ještě dlouho nebude

Se závěrem roku přichází bilancování, a v oblasti Ministerstva obrany se není moc čím chlubit.