Starosta Kaminaras: Výměna laviček a odpadkových košů začíná

26.03.2023 11:17 | Zprávy

Na několika místech se obnoví městský mobiliář. Jednat se bude zejména o lavičky a odpadkové koše podél hlavního průtahu městem, tedy v ulicích Sokolovská, Novosady, Pod Hradbami a v části ulice Hornoměstská.

Starosta Kaminaras: Výměna laviček a odpadkových košů začíná
Foto: Velké Meziříčí
Popisek: Velké Meziříčí

První etapa obnovy zahrnuje 20 kusů laviček, 30 odpadkových košů a jeden stůl. Vzhled vychází z Manuálu mobiliáře pro Velké Meziříčí, který připravily pracovnice úseku architektury. „Startuje proces sjednocení a doplnění městského mobiliáře ve veřejném prostoru. Během tohoto volebního období chceme lavičky, odpadkové koše nebo krytí kontejnerů vyměnit ve většině sídlišť," okomentoval starosta města Alexandros Kaminaras. 

Celkem 51 kusů městského mobiliáře nahradí většinou stávající lavičky a odpadkové koše, avšak v rámci první fáze obnovy vzniknou i nová odpočinková místa, která pomohli místní obyvatelé vytipovat pracovnicím úseku architektury. Půjde o lavičky nad hřbitovem směrem k jídelně nebo pod Základní školou Oslavická (u chodníku vedoucího ke spodnímu vchodu pro žáky prvních tříd). Stůl a další lavička přibudou u bytového domu na hranici ulice Pionýrská a Čermákova. Skvělý příklad komunikace veřejnosti s městem = participace.

Celkem třináct z dvaceti laviček bude disponovat zádovou opěrkou a pět z toho i područkou. Společnost Streetpark, s.r.o. dodá objednaný mobiliář do 15. května za 740 308 korun včetně DPH. Právě se vybírá zhotovitel, který mobiliář osadí, avšak předpokládáme, že odpočinková místa budou moci využívat obyvatelé i návštěvníci města už v létě.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

13:09 Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

Děsivý posun euroatlantické politiky na obavu o vlastní život podporují konkurenti ale i mainstreamo…