Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek kandiduje na předsedu Strany zelených

18.01.2015 9:12

Na sjezdu Strany zelených 24. - 25. ledna bude pražský krajský předseda zelených Petr Štěpánek kandidovat na předsedu Strany zelených. Štěpánek vedl v posledních volbách pražskou kandidátku a dovedl zelené zpět do krajského zastupitelstva. Po vítězství ve svém volebním obvodu v Praze 4 se stal po dvanácti letech v opozici starostou.

Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek kandiduje na předsedu Strany zelených
Foto: archiv SZ
Popisek: Petr Štěpánek, kandidát Strany zelených

Hlavním cílem nově zvoleného předsedy bude připravit stranu pro krajské volby v příštím roce a volby sněmovní v roce následujícím. V nevolebním roce 2015 se zelení zaměří na aktualizaci politického programu a budou diskutovat nad změnou stanov vedoucí k případnému zavedení spolupředsednictví.

Pro krajské volby chce Štěpánek uchopit tradiční zelená témata komunikovaná místními spolky a sdruženími, jako jsou např. úložiště jaderného odpadu, udržitelná energetika nebo dopravní dostupnost v regionech.

Na celonárodní úrovni chce otevřít celospolečenskou diskuzi o přesměrování peněz z evropských fondů ze zabetonování krajiny do posílení společenského potenciálu ve školství nebo ve službách pro seniory. Zelení jsou připravení hájit osobní i kolektivní svobody, které se pokouší okleštit korporace nebo vlády při přípravě multilaterárních smluv typu transatlantického partnerství.

“Čeká nás dekáda rehabilitace udržitelné energetiky, občané od svých volených zástupců očekávají čisté životní prostředí a kvalitu života pro děti i seniory. Právě tradiční zelené hodnoty mohou nastartovat proměnu společnosti, která bude vzdělanější, tolerantnější, a ve které se lidé budou cítit lépe, ” představuje cíle zelených Štěpánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Petr Štěpánek

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Státní fond kinematografie přehlíží umělecké střihače a mistry zvuku

1:49 Kovářová (STAN): Státní fond kinematografie přehlíží umělecké střihače a mistry zvuku

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 16. září 2021 – interpelace ministra kultury Lubomíra Zaor…