Starosta Rys: Kavalcova v novém a obousměrná

25.01.2023 8:39 | Zprávy

Po měsících rekonstrukčních prací bude od soboty 21. ledna 10.00 hodin opětovně průjezdná místní komunikace Kavalcova v úseku podél Černého potoka. Nově však obou směrech, což bylo jedním z hlavních cílů rekonstrukce.

Starosta Rys: Kavalcova v novém a obousměrná
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Bruntálu Petr Rys (BPP/STAN)

Realizace započala v srpnu loňského roku. Provoz zde bude možný na základě vydaného povolení předčasného užívání stavby. Město totiž stavbu přebralo s určitými nedodělky, které ovšem nebrání užívání. 

Finální dokončení stavby je závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, termín odstranění nedodělků je stanoven do května letošního roku. Jedná se především o vodorovné dopravní značení, provedení opravných nátěrů na ocelové konstrukce, dokončení jemných terénních úprav, osetí trávy, montáž ocelového zábradlí atd.

Předmětem rekonstrukce je úsek místní komunikace Kavalcova od garáží v Chelčického ulici po konec dřívější jednosměrky. Cílem bylo vybudovat místní komunikaci o šíři 6 metrů s přilehlým chodníkem. Dále se zmenšil sklon klesání vozovky v prudkém úseku z důvodu lepší sjízdnosti v zimním období. Součásti rekonstrukce byla i výměna lávky pro pěší (u městské sauny), která byla v nedobrém stavu, včetně opravy patní betonové konstrukce.

„Je dobře, že omezení provozu je za námi a současně se zvyšuje komfort při průjezdu lokalitou Kavalcova. Nyní je na řadě projekční příprava rekonstrukce úseku místní komunikace Chelčického podél Selika a jejího napojení na křižovatku s ulicí Jesenickou,“ nastínil další plány místostarosta Ing. Petr Rys, MBA.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Eurokomisař

Pořád se tu mluví o eurokomisaři. Mě by zajímalo, v čem je pro nás lidi tato funkce důležitá? A jestli je, proč se diskutuje o tom, kdo jej nominuje víc, než o tom, kdo bude nominovaný? Fakt si myslíte, že nezkušená Nerudová je dobrá volba? Proč třeba nenominujete nějakého nestranného kandidáta, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

23:08 Kordová Marvanová: Nejvíc štve nechuť Ministerstva vnitra ke zpřísnění zbraňové legislativy

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na závěry vyšetřování zásahu Policie ČR na Filozofické …