Starosta Rys: Měřič rychlosti poslouží ke zlepšení dopravy

23.10.2021 8:39

Nový mobilní měřič rychlosti vozidel, který hodlá pořídit město Bruntál, bude sledovat parametry provozu v konkrétní lokalitě.

Starosta Rys: Měřič rychlosti poslouží ke zlepšení dopravy
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Bruntálu Petr Rys (BPP/STAN)

Nebude v žádném případě sloužit k represi vůči motoristům, naopak výsledky měření poslouží k případnému zlepšení dopravní situace z hlediska řidičů i ostatních účastníků silničního provozu. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45765 lidí

Měřič bude sledovat rychlost vozidel a také četnost jejich průjezdu v místech, kde může docházet ke komplikovaným dopravním situacím. Jeho přítomnost bude zřejmá podle světelné tabule s digitálními číslicemi.

„Musím zdůraznit, že to nebude radar určený k měření rychlosti za účelem pokutování nebo jakékoliv šikany řidičů, nebude k tomu ani uzpůsoben. Měřič nám umožní získat přesnou informaci nikoliv o jednotlivých vozidlech, ale o provozu. Na základě toho pak mohou být navržena konkrétní opatření ke zlepšení stavu. Jde nám o to mít dopravu ve městě plynulou a bezpečnou,“ vysvětlil záměr starosta města Ing. Petr Rys, MBA.

Měřič bude pořízen ještě v letošním roce, první sledovanou lokalitou bude Lidická ulice. Jeho pořízení přijde na zhruba 60 tisíc korun včetně DPH a bude hrazeno z rozpočtu města. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše

5:37 KSČM: Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše

Komentář na facebookovém profilu k nové německé vládě