Starostka Hamousová: Žatec usiluje o dotaci na oživení bývalých papíren

29.04.2021 6:34

Zastupitelstvo města Žatce schválilo investiční záměr s názvem Regenerace objektu bývalých papíren v Žatci. Finance na obnovu areálu by mohlo město získat i ze Státního fondu podpory investice. Žádost o dotaci bylo nutné podat do 30. dubna.

Starostka Hamousová: Žatec usiluje o dotaci na oživení bývalých papíren
Foto: Archiv ZH
Popisek: Starostka Žatce Zdeňka Hamousová (BPP)
reklama

Předběžný odhad ceny za regenerace je kolem 64 milionů, zhruba polovinu by mohla pokrýt dotace ze SFPI. Město dlouhodobě plánuje ve spodní části bývalých papíren vybudovat novou kuželnu a také městský archiv, každá část by měla svůj vlastní vchod.

Anketa

Nosíte venku roušku nebo respirátor?

15%
46%
hlasovalo: 17751 lidí

Archiv je plánován ve střední části objektu, tedy pod depozitářem muzea. Vstup do městského archivu by byl nově vytvořeným vchodem z ulice Volyňských Čechů. Část prostor bude přístupná veřejnosti, možné bude například prezentování některých exponátů nebo jejich studium badateli.

S kuželnou se počítá v severní, nejspodnější části někdejších papíren, kam by se vstupovalo dnešním vchodem od kruhového objezdu. Pro hráče i návštěvníky má vzniknout zázemí v podobě šaten či WC a sprchy. O provoz kuželkářské čtyřdráhy by se starali členové klubu TJ Lokomotiva Žatec.

„Oba investiční záměry jsou zpracovány samostatně, abychom mohli podat žádost o dotaci jednotlivě. Zvyšujeme tím možnost získat dotaci z různých dotačních titulů. Je zpracovaná projektová dokumentace a vydané stavební povolení,“ uvedla starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

Harmonogram prací počítá s tím, že ještě letos by se mohla zahájit příprava výběrového řízení na dodavatele. Pokud by samotné práce začaly na jaře příštího roku, dokončeny by mohly být v roce 2023. Samozřejmě za předpokladu, že se Žatci podaří získat dotaci a příprava bude probíhat bez komplikací.

Dotace z programu Brownfieldy má pomoci s oživením nevyužívaného průmyslového objektu, kde byla výroba zastavena v roce 2002. Od té doby areál chátral a vytváří rozsáhlý brownfield v blízkosti historického centra Žatce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bábek (Trikolora/Svobodní/Soukromnici): Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi

16:25 Bábek (Trikolora/Svobodní/Soukromnici): Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi

Glosa o české realitě aneb pár vět o zneužití moci a právním nihilismu.