Starostové a nezávislí zahájili kampaň pro podzimní krajské volby

31.08.2020 16:04

Symbolicky před Středočeským úřadem se sešly desítky kandidátů ze všech regionů a lídři krajských kandidátek, kteří představili programové priority a hlavní téma kampaně.

Starostové a nezávislí zahájili kampaň pro podzimní krajské volby
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

Celou akcí provázela kandidátka na hejtmanku ve Středočeském kraji Petra Pecková. Právě zde chce hnutí STAN porazit hnutí ANO porazit a uzdravit kraj. „Chceme kraje, které budou otevřené svým občanům, řízené transparentně a informace nebudou zatajovat, ale naopak veřejně sdílet. Naši kandidáti jsou zárukou toho, že budou řešit skutečné problémy svých spoluobčanů, protože jsou zvyklí tak činit jako starostové. A starat se budou i o občany kraji,“ uvedla na počátku starostka Mnichovic Petra Pecková.

Následně vystoupili všichni krajští lídři, kteří představili priority hnutí jako je modernizace středoškolského vzdělávání, ochrana krajiny, dostupné zdravotnictví a investice do infrastruktury.

Hlavním symbolem krajské kampaně STAN je český česnek. V každém kraji budou kandidáti rozdávat česnek nakoupený u lokálních farmářů, čímž podpoří regionální zemědělce. „Česnek má úžasnou vlastnost léčit, uzdravovat a čistit. A některé naše kraje potřebují projít výraznou očistou. V pohádkách se říká, že dokonce vyhání zlé duchy. V případě Středočeského kraje můžeme i v tomto nalézt symboliku, vyhnat z něj duchy zlých časů a začít ho řídit moderně,“ popsal další důvody pro výběr českého česneku předseda Vít Rakušan.

Před Středočeským úřadem proběhl také happening, kdy kandidáti formou lidského řetězu „obklíčili“ krajský úřad s navázaným česnekem.

O tom, zda kraj projde očistou, rozhodnou voliči ve volbách 2. a 3. října 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelení: Konec „matů“ v Praze

22:24 Zelení: Konec „matů“ v Praze

Historický moment. 10. září 2020 večer schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy zákaz hracích automatů …