Starostové pro jižní Moravu: Melouny spravedlivě i pro Jižní Moravu

24.08.2016 18:39

Starostové pro jižní Moravu (kandidátní listina číslo 23) zahajují svou předvolební kampaň. Jedním z cílů je průhledné a spravedlivé rozdělování krajských peněz bez korupce obcím, městům, privátnímu i neziskovému sektoru. Melouny spravedlivě – právě tak proto zní název předvolební kontaktní kampaně, kterou Starostové pro Jižní Moravu organizují 31. srpna od 16:00 do 18:00 v Brně na náměstí Svobody u Morového (Mariánského) sloupu.

Starostové pro jižní Moravu: Melouny spravedlivě i pro Jižní Moravu
Foto: Redakce
Popisek: Starostové a nezávislí

Starostové pro jižní Moravu sestavili kandidátku v čele se současným starostou Brna-severu Martinem Malečkem. „Do voleb jdeme s kvalitní sestavou prověřených kandidátů, kteří mají mnohaleté zkušenosti s řízením obcí. A jak ukazuje přebytek 24 miliard korun, jsou to právě obce, které umí nejlépe hospodařit. Naopak zadlužování kraje stoupá,“ poukazuje Maleček. Celou kandidátní listinu pro Jihomoravský kraj si můžete prohlédnout zde. Mezi kandidáty naleznete starosty, radní a zastupitele moravských měst a obcí, kteří chtějí poukázat na nutnost spravedlivého rozdělování financí z krajského rozpočtu a kvalitnější hospodaření kraje. Jsou to totiž právě starostové obcí, kteří hospodaří odpovědně a s plusovými rozpočty.

Se starosry se potkejte osobně

„Problémy svých obcí známe a věříme v osobní kontakt s voliči. Proto se chceme s lidmi potkat a pobavit se s nimi o tom, jaká navrhujeme na základně svých zkušeností řešení. V Brně se s námi mohou občané potkat již podruhé. Poslední srpnovou středu pro ně navíc budeme mít na náměstí Svobody přichystány symbolické melouny,“ zve Martin Maleček na předvolební setkání, které Starostové a nezávislí trefně nazvali Melouny spravedlivě i pro Jižní Moravu. Každému, kdo se na náměstí Svobody zastaví mezi čtvrtou a šestou hodinou odpolední, kandidáti nabídnou kromě diskuze nad předvolebními tématy také šťavnatý meloun a předvolební program strany. Toto téma si Starostové vybrali, protože rapidně stoupá zadlužování Jihomoravského kraje bez viditelných investic. Problém je vidět zejména na silnicích, kde je více než 55% silnic dle SÚS v nevyhovujícím stavu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Paparega: Uzavření vánočních trhů je nepřijatelné

19:38 Primátor Paparega: Uzavření vánočních trhů je nepřijatelné

Vláda ČR rozhodla včera 25. listopadu 2021 v důsledku rostoucího počtu osob nakažených onemocněním S…