Šťástka (ODS): Tramcafé na brněnském Obilním trhu by mohlo ještě dostat šanci

28.02.2016 18:02 | Zprávy
autor: PV

Radnice Brno-střed oficiálně zastavila rekonstrukci čekárny u parku Obilní trh. Ta probíhala od podzimu minulého roku a nyní, dle sdělení vedení radnice, je díky porušení stavební kázně přerušena. Radnice také připomněla skutečnost, že v minulosti bylo uvažováno o využití této chátrající čekárny na tzv. Tramcafé, tedy čekárnu s kavárnou. Tento návrh kanceláře RAW architektů Rusína a Wahly byl součástí projektu „Městské zásahy“ a jeho realizace byla také diskutována s památkáři a orgány hygieny.

Šťástka (ODS): Tramcafé na brněnském Obilním trhu by mohlo ještě dostat šanci
Foto: ČT
Popisek: Libor Šťástka, člen Zastupitelstva města Brna (ODS)

V minulém volebním období se podařilo čekárnu převést z Dopravního podniku města Brna, a.s. do vlastnictví města, respektive Brna-střed a otevřít tak možnost její rekonstrukce. Byly posuzovány tři varianty – přeměna v Tramcafé, pouhá oprava čekárny bez veřejných toalet a varianta s jejich zbudováním. Stávající Rada městské části nakonec vybrala dodavatele pro provedení pouhé obnovy čekárny a to z důvodu, že realizace Tramcafé neměla podporu a souhlas brněnských památkářů. (viz. aktuální tisková zpráva vedení MČ Brno-střed). Při přípravě projektu v minulém volebním období příslušná souhlasná stanoviska klíčových orgánů (památkářů a hygieny) však vydána byla.

„Domníváme se, že pokud stávající vedení městské části nevyjednalo s památkáři nesouhlasné stanovisko k realizaci Tramcafé a platí to původní a pokud jsou nyní stavební práce na obnově čekárny ukončené, měla by městská část posoudit, zda varianta obnovené čekárny doplněné o kavárnu není lepším řešením,“ konstatoval předseda ODS Brno-město Libor Šťástka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rezignaci britského premiéra Keira Starmera z čela …