Štěpánek (SZ): Být starostou je širší poslání než reprezentovat koalici

01.12.2014 14:59

Zastupitelstvo městské části Praha 4 vzešlé z říjnových komunálních voleb zvolilo na svém ustavujícím zasedání starostu a radu městské části. Novým starostou se stal Petr Štěpánek (TROJKOALICE), který v tajné volbě získal 26 hlasů ze 44 přítomných členů zastupitelstva.

Štěpánek (SZ): Být starostou je širší poslání než reprezentovat koalici
Foto: archiv SZ
Popisek: Petr Štěpánek, kandidát Strany zelených

„Být starostou je širší poslání než reprezentovat koalici, budu se proto snažit, aby se do činnosti Zastupitelstva městské části Praha 4 zapojilo všech 45 členů a pochopitelně také veřejnost,“ uvedl starosta Petr Štěpánek ze Strany zelených.

„K prioritám naší koalice patří zavedení víceletých grantů, abychom zajistili stabilitu projektů, a vhodné navýšení kapacity mateřských škol. Velkou výzvou bude revitalizace a znovuotevření koupaliště na Lhotce. Čekají nás velké změny v bytové politice, musíme vyřešit městské akciovky a zklidnění magistrály, zvýšit počet míst v domovech pro seniory. Důležité je zkvalitnit chod úřadu naší městské části a optimalizovat náklady na jeho provoz.“

V devítičlenné radě jsou zastoupeny tři politické subjekty: TROJKOALICE pro Prahu 4, TOP 09 a ČSSD. Jejím členy jsou Iva Kotvová (SZ), Jan Petr (TOP 09) a Jiří Bodenlos (ČSSD), kteří jsou zároveň zástupci starosty. Uvolněnými členy Rady městské části Praha 4 zvolilo zastupitelstvo Alžbětu Rejchrtovou (SZ), Petra Kučeru (TOP 09) a Petra Horálka (ČSSD), neuvolněnými členy jsou Adéla Gjuričová (SZ) a Michal Hroza (TOP 09).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gabriel: Ano, paní ministyně, podvod to je

21:32 Gabriel: Ano, paní ministyně, podvod to je

Odpověď paní ministryni sociálních věcí, na dotaz, proč někdo říká, že podvedla poskytovatele sociál…