Štěpánek (Trikolora): Propadák a diskreditace jinak chvályhodné myšlenky protivládního odporu

02.04.2024 19:08 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k demonstracím Jindřicha Rajchla.

Štěpánek (Trikolora): Propadák a diskreditace jinak chvályhodné myšlenky protivládního odporu
Foto: Hana Brožková
Popisek: Petr Štěpánek

Tohle někteří nebudou číst rádi a někteří se na mě možná i osopí. Pravda totiž bolí a pohodlnější je žít v iluzi a něco si nalhávat. Ale nalejme si čistého vína.

Protivládní demonstrace na Václavském náměstí, na kterou přijde dle kvalifikovaného odhadu serveru Praha In, což rozhodně není žádný provládní plátek, okolo tří tisíc lidí, je leda tak pro srandu králíkům. Je to naprostý propadák a diskreditace jinak chvályhodné myšlenky protivládního odporu. Fiala a spol. mohou této zemi v klidu dál škodit, takovéto shromáždění je nijak neohrožuje, spíše naopak. A nic na tom nemění fakt, že lidé, kteří přišli, přišli s těmi nejlepšími úmysly, nic na tom nemění, že demonstrace měla i přes nízkou účast skvělou atmosféru, a nic na tom nemění, že se spoustou toho, co z pódia zaznělo, nelze než souhlasit.

Étos těch prvních protivládních demonstrací z podzimu 2022 je dávno pryč. Proč? Protože od těch posledních se lišily v jedné zcela zásadní věci. Nesvolávala je jedna jediná strana. Byly vyjádřením všeobecné nespokojenosti. Nikdo, žádný konkrétní politik, žádná politická strana, si je neusurpoval sám pro sebe či pro svůj vlastní stranický zájem.

To se změnilo záhy, když se původní svolavatelé rozhádali a začali mít vlastní politické ambice, a ještě později, když se organizace ujala jedna politická strana. Na tom samozřejmě není nic špatného, jen by své stranické akce neměla vydávat za akce pro všechny, zatímco ve skutečnosti má téměř se všemi ostatními vztahy na bodu mrazu. A hlavně, neměla by lidem slibovat něco, co prostě nemůže splnit. Tu generální stávku, tu blokaci vládních budov, tu různá ultimáta vládě. Lidem to totiž dříve či později dojde. Ostatně už se tak stalo a ty mizerné tři tisícovky jsou toho tragickým vyústěním.

A propos. Pokud se někdo chce hádat o ty tři tisíce, tak mu zrovna odpovídám, že vše výše řečené platí, i kdyby tam bylo lidí desetkrát víc.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): V4  je mimořádně důležitý nástroj, který nám dává velkou sílu

23:07 Maříková (SPD): V4 je mimořádně důležitý nástroj, který nám dává velkou sílu

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2024 k Visegradské čtyřce.