Štěpánek (Trikolóra): Vítězové, nebo viníci?

03.11.2020 20:06

Zatím všechny epidemie, co kdy v běhu času svět zachvátily, vždy dříve či později ustoupily. I bez vypnutí ekonomiky a zastavení života společnosti.

Štěpánek (Trikolóra): Vítězové, nebo viníci?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek
reklama

Takže je otázkou, zdali jarní ústup koronaviru stejně jako ten, který lze očekávat nyní, je důsledkem všemožných opatření či zdali k němu tak jako tak dochází i bez nich. Pravda bude nejspíš někde na škále mezi těmito dvěma krajnostmi. Kde přesně, to ale nikdo neví.

Opatření asi nějak pomohla, ale cena, kterou za to nikoli všichni, ale pouze někteří zaplatili, platí a ještě zaplatí, a v tom je ten hlavní problém, je příliš vysoká. A nutno dodat, že neplatí za vlastní chyby, nýbrž za politická rozhodnutí maskovaná do hávu epidemiologické nezbytnosti.

Anketa

Obáváte se, že islámský terorismus udeří i v České republice?

96%
hlasovalo: 21667 lidí

Zatímco samotný koronavirus si mezi lidmi nevybírá, neboť útočí stejně na bohaté i chudé, stejně na ty nahoře i na ty dole a stejně na chytré i hloupé, ekonomický koronavirus, coby důsledek přehnaných opatření a nedobrovolného vypnutí celých oborů lidské činnosti, dopadá pouze na některé. Na živnostníky, na malé firmy, na prodejce, na kumštýře, na sportovce, na dopravce, na turismus…

Ti ostatní, nejčastěji politici a další státní zaměstnanci, stále mají, covid necovid, své jisté. Včetně šílených vědátorů, kteří v domnění, že svět je cosi jako jejich laboratoř, by nejraději vypnuli úplně všechno.

Ale pojďte se vsadit, že až to jednoho dne všechno skončí, o zákonitosti přirozeného ústupu epidemie nepadne ani slovo, a naopak zásluhy za její zastavení si dozajista připíší právě ti, z jejichž rozhodnutí druzí přišli o živobytí. 

(převzato z Profilu)

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Štěpánek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Hledáte práci? Hrozí vám diskriminace

10:29 Kolaja (Piráti): Hledáte práci? Hrozí vám diskriminace

Objevují se případy, kdy za tříděním životopisů uchazečů stojí umělá inteligence. Například nástroj …