Sterzik (Stačilo!): Bez ideologických žvástů datovou schránkou

03.11.2025 15:14 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k programovému prohlášení nové vlády

Sterzik (Stačilo!): Bez ideologických žvástů datovou schránkou
Foto: Youtube
Popisek: Daniel Sterzik

To byl nejlepší vtip uplynulého týdne. Andrej Babiš poslal Petru Pavlovi programové prohlášení nové vlády normálně datovou schránkou. Od toho se přece vymyslela, ne? Aby se dalo snadno a přehledně komunikovat se státní správou… Ono to sice moc efektivní a přehledné není, ale tohle byl od Andreje ukázkový trolling na úrovni Donalda Trumpa. Pane prezidente, je to dlouhý a složitý text, v pondělí ho přinesu na Hrad, tak ať se na to o víkendu můžete kouknout… Krása.

Už jsem tu naznačil, že programové prohlášení je jako esence toho, o čem jsme čtyři roky diskutovali a za co jsme bojovali. K dokonalému štěstí mi chybí už jen zdanění nadnárodních korporací a boj proti vyvádění zisků do zahraničí. Jinak bych to osobně nenapsal jinak. Zestátnění ČEZ, snížení plateb za distribuci energie, protože se to dá udělat hned, podpora bytové výstavby, bydlení jako veřejný zájem, EET dobrovolná pro živnostníky, odchod do důchodu v pětašedesáti, podpora podnikání pomocí rychlejších odpisů, nikoliv dotací, zachování uhelných elektráren, revize grýndýlu, odmítnutí emisních povolenek pro domácnosti, revize inkluze ve školství, zachování všeobecného zdravotnictví…

Hodně se mi líbí nabídnutí státních dluhopisů drobným střadatelům. Ne, že bych si je chtěl osobně koupit, ale dostat státní dluh do rukou vlastního obyvatelstva, to je hodně důležité. Japonci mají dluh ve výši snad 200% HDP, ale protože si ho drží oni sami, jsou vlastně celkem v pohodě a nikdo (ani trh) je nemůže vydírat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…