Strana soukromníků hledá cesty, jak do života i podnikání vrátit svobodu

12. 11. 2015 17:20

Jak proklestit právní džungli? Jak zabránit státu vstupu do soukromí? Jaké kroky by měla vláda činit k rozvoji svobody podnikání? To je příklad otázek, na které hledá odpovědi odborná konference nazvaná SVOBODA, SOUKROMÍ, PROSPERITA. Pod záštitou senátora Ivo Valenty ji dnes pořádá Strana soukromníků České republiky. V Parkhotelu Praha zazní jedenáct příspěvků hlavních řečníků, prostor ale dostanou všichni účastníci.

Strana soukromníků hledá cesty, jak do života i podnikání vrátit svobodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bajer

Odborná konference má podtitul AKTIVNÍ OBČAN, FUNGUJÍCÍ RODINA, MALÝ STÁT. „Jsme přesvědčeni, že právě toto jsou pilíře, na kterých se dá vystavět tolerantní společnost s fungující ekonomikou a trvale udržitelnou prosperitou. Cílem konference je prostřednictvím fóra alternativních názorů k současné politice státu najít schůdné cesty vedoucí k tomuto cíli,“ vysvětluje předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer.

K diskuzi jsou připraveni odborníci z různých společenských oblastí, lidé z praxe, státní i akademické sféry, kteří vystoupí ve třech tematických blocích. Do této diskuse se budou moci samozřejmě zapojit i ostatní účastníci konference. Akce je otevřena nejen členům Strany soukromníků České republiky, ale zejména zástupcům organizací a sdružení podnikatelů a živnostníků.

„Naším záměrem je naopak zapojit co nejvíce hostů z organizací, které reprezentují onu aktivnější část naší společnosti, která je nejvíce postižena státními regulacemi,“ doplňuje Petr Bajer. Na konferenci tak zazní třeba příspěvek docenta Tomáše Ježka. Bývalý ministr pro privatizaci bude hovořit o odpovědnosti vlády za rozvoj svobody podnikání. Populační politika a podpora mladých rodin je téma pro lékaře a podnikatele Davida Rumpíka.

Dalšími přednášejícími jsou pak například Igor Němec, někdejší předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů, bývalý velvyslanec v Rakousku Jan Koukal, právník Petr Toman, Jan Kocum z Univerzity Karlovy v Praze, předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Josef Stehlík a další.

Reportáž ParlamentníchListů.cz z konference naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Divadýlko před volbami

15:20 Senátor Valenta: Divadýlko před volbami

Komentář na facebookovém profilu k výzvě hnutí Žít Brno přijmout desítky migrantů