Středočeský kraj: Slaný a Mělník patřily o víkendu folkloru

10.6.2014 9:56 odp.

Náměstí měst Slaný a Mělník zaplnily v sobotu folklorní soubory. V královském městě Slaný probíhal 3. ročník Západoslovanského folklorního festivalu, v Mělníku již 16. ročník mezinárodního folklorního festivalu Mělnický Vrkoč.

Středočeský kraj: Slaný a Mělník patřily o víkendu folkloru
Foto: Redakce
Popisek: Josef Řihák (ČSSD)

„Setkávání národopisných souborů z Čech, Moravy, Polska a Slovenska se stalo ve Slaném novou tradicí, která přispívá k většímu porozumění a přátelství mezi národy a zároveň upevňuje poznání našich vlastních kořenů,“ komentoval přehlídku středočeský radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek, který se akce účastnil.

„Pokud má mít národ budoucnost, musí poznávat a rozvíjet vlastní kořeny, vědět, kdo je, jaké má tradice, zvyky, odkud pochází,“ navázal na radního Štefka náměstek hejtmana Zdeněk Syblík, pod jehož záštitou se akce konala.

Festival byl zahájen krojovým průvodem a na Masarykově náměstí vystoupily jednotlivé soubory. Nechyběl Slovácký krúžek v Praze, Seniorky z Bolatic, Čtyřlístek, Dětská cimbálová muzika LIŠA, Jedliniok z Wroclawi, Rusínský soubor Skejušan z Chomutova či Soubor orientálních exotických tanců Mata Hari.

Festival byl pořádán v rámci Dne přátelství slovanských národů, za podpory Středočeského kraje.

Krajskou podporu dostal i druhý festival, pod záštitou místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslavy Jermanové a hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka, se od pátku do neděle představily nejen domácí soubory, ale i zahraniční hosté ze Slovenska a Litvy.

„Již 16. ročník navazuje na tradiční setkání, které probíhalo již od roku 1978. Od roku 2000 se festival koná každý rok a přispívá k udržení a rozvoji folklorního hnutí,“ řekl radní Štefek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-stredocesky.cz

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg (TOP 09): Pane poslanče, važte slova

17:46 Schwarzenberg (TOP 09): Pane poslanče, važte slova

Komentář na facebookovém profilu k výrokům Andreje Babiše na svých mítincích