Stropnický (SZ): Vážení předsedové, distancujte se od nebezpečných hrátek s ohněm xenofobie a populismu

18.05.2016 14:05 | Zprávy
autor: PV

Strana zelených poslala předsedům ČSSD a KDU-ČSL otevřený dopis. Zelení na předsedy dvou vládních stran apelují, aby vyzvali své rakouské protějšky k jednoznačné podpoře občanského kandidáta na rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena, a tím se rázně distancovali od nebezpečného nadbíhání jeho protikandidátovi, krajně pravicovému populistovi Norbertu Hoferovi. Zde je jeho znění:

Stropnický (SZ): Vážení předsedové, distancujte se od nebezpečných hrátek s ohněm xenofobie a populismu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Vážený pane předsedo ČSSD Bohuslave Sobotko a vážený pane předsedo KDU-ČSL Pavle Bělobrádku,

dovoluji si vás oslovit otevřeným dopisem v neodkladné záležitosti. Celá demokratická Evropa s napětím sleduje, jak se v Rakousku derou k moci extremisté, což dokládá vítězství populisty Norberta Hofera v prvním kole rakouských prezidentských voleb. Jeho vítězství přineslo zdrcující porážku velké koalici rakouských sociálních demokratů a lidovců a je zásadním přelomem v rakouské poválečné politice. Nadcházející víkend může být po polských a slovenských sněmovních volbách dalším milníkem na cestě k hnědé střední Evropě.

Situace u našich sousedů není ale dosud ztracená, Hofer je porazitelný kandidát. Dalo by se proto očekávat, že se demokratické strany a hnutí sjednotí okolo jeho protikandidáta, jímž je expředseda Zelených Alexander Van der Bellen, a krajní pravice utrpí v druhém kole prezidentské volby drtivou porážku. Něco podobného se koneckonců zatím vždy podařilo například ve Francii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.