Stropnický (Zelení): Praha vybrala pozemky pro výstavbu obecních bytů, stavět začne do tří let

13.05.2017 11:30

Město vybralo 12 pozemků, na kterých by mohlo vzniknout až 500 nájemních bytů. Výstavba bude financována z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy, který disponuje částkou přes 3 mld. korun. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl Matěj Stropnický, místopředseda Komise Rady HMP pro Fond rozvoje dostupného bydlení, který má tuto agendu na starost.

Stropnický (Zelení): Praha vybrala pozemky pro výstavbu obecních bytů, stavět začne do tří let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Komise RHMP pro Fond rozvoje dostupného bydlení na území HMP zadala na podzim roku 2016 Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy zpracovat přehled pozemků ve vlastnictví města určených k bytové výstavbě. Vznikla tak poprvé v historii města mapa, která tyto pozemky přehledně eviduje. Ne všechny jsou však vhodné pro výstavbu bez dalších kroků, skrze několik kritérií výběru (např. blízkost veřejné vybavenosti či MHD) bylo proto vyfiltrováno 12 pozemků pro první fázi výstavby. Dalších 16 pozemků bude prověřováno vzápětí.

Dalším krokem bude zadání ověřovací studie, architektonická soutěž, soutěž na projektovou dokumentaci, příprava projektové dokumentace, územní a stavební řízení a následně soutěž na výběr zhotovitele. Časový odhad začátku výstavby je tedy v tuto chvíli 3 roky.

Po realizaci vznikne cca 500 bytů, jejichž celková užitná plocha bude téměř 25 tis. m2.

„Město udělalo další krok k tomu, stát se developerem: vybralo pozemky, na nichž může stavět nájemní byty pro ty, kteří vinou developery vyšponovaných cen nedosáhnou na byt za komerční cenu. Bytů vznikne v horizontu tří let pět set a celkem do pěti let zhruba ještě třikrát tolik,“ řekl Matěj Stropnický, předseda Zelených.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Proč neřešíte důchodovou reformu?

Vaše vládá vyzývá, ať si na důchod více šetříme. Ale z čeho? A vyplatí se to - co když přijde ještě větší inflace, než je nyní? A do třetice. Přijde vám spravedlivé, že teď mají důchodci často i víc než pracující, platíme to my, současně platíme daně a pak nám stát řekne, máte smůlu, na důchody není...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Zdravé ekosystémy stojí za zhruba polovinou světového HDP

15:09 Ministr Jurečka: Zdravé ekosystémy stojí za zhruba polovinou světového HDP

Přes 16 000 zástupců vlád, vědců nebo neziskových organizací se schází na mezinárodní konferenci Úml…