Stropnický a Štěpánek (Trojkoalice/SZ) chtějí regulovat výstavbu

14. 5. 2015 10:12

Řešení dopravní situace v Praze 4, především snížení hluku na Spořilově a zklidnění Severojižní magistrály, problematické stavby na Pankráci a další témata byla námětem výjezdního jednání představitelů Prahy 4 s náměstkem pražské primátorky Matějem Stropnickým. Jednání se zúčastnili starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ), zástupci starosty Zdeněk Kovářík (ODS), Iva Kotvová, radní Alžběta Rejchrtová (obě Trojkoalice/SZ).

Stropnický a Štěpánek (Trojkoalice/SZ) chtějí regulovat výstavbu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

„Shodli jsme se na potřebě rychlého zklidnění Severojižní magistrály a potřebě regulace zástavby v oblasti pankrácké pláně, na místě je rovněž úvaha o regulačním plánu pro toto území,“ uvedl náměstek primátorky hlavního města Prahy Matěj Stropnický, který má na starost územní plánování.

„Naši obyvatelé jsou zatěžováni předimenzovanými stavbami a nadměrným hlukem, který je důsledkem starých dopravních řešení a nově i zatěžováním pankrácké pláně a jejího okolí masivní výstavbou,“ uvedl starosta Petr Štěpánek. „Jedním z prvních kroků k nápravě je shoda s Matějem Stropnickým, že Kavčí hory zůstanu z hlediska územního plánu v zeleni, což svým středečním usnesením schválila i Rada městské části Praha 4.“

Velkým problémem obyvatel Prahy, především v oblasti Spořilova, je hluk a emise prachu a dalších škodlivých látek vyvolaných nadměrnou dopravní zátěží na Jižní spojce a navazujících komunikací v jejím okolí. Jedním z  navrhovaných opatření ke zlepšení nepříznivých poměrů je zakrytí Spořilovské ulice tubusem, který obyvatele okolních domů ochrání zejména před hlukem a polétavým prachem.

Dopravní zatížení obyvatel Prahy 4 nepříznivě ovlivňují také naddimenzované kancelářské projekty, především na Pankrácké pláni a v jejím bezprostředním okolí. Městská část proto vydala nesouhlasné stanovisko k několika plánovaným projektům. Nesouhlasí například s výstavbou Administrativního centra Budějovická na křižovatce ulic Budějovická a Vyskočilova a je proti dalšímu rozšíření BB Centra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kandidáti DSZ byli zvoleni do 38 funkcí na radnicích

22:51 Kandidáti DSZ byli zvoleni do 38 funkcí na radnicích

Prohlášení DSZ k jejímu zastoupení ve vedení měst a obcí